Zamknij
REKLAMA

Strażacy na manewrach ratownictwa medycznego

13:17, 17.09.2019 | st.kpt. Paweł Kamiński, OSP Kaczory
REKLAMA
Skomentuj
kpt. Paweł Kamiński, KP PSP Piła

Na placu przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej Kaczory spotkało się 11 zastępów straży pożarnej, które przystąpiły do Manewrów Ratownictwa Medycznego.

Była to już czwarta edycja warsztatów, w trakcie których strażacy doskonalą swoje umiejętności i wiedzę w zakresie pierwszej pomocy. Otwarcia warsztatów dokonał st.kpt. Paweł Kamiński, zastępca komendanta powiatowego PSP w Pile.

Na terenie miejscowości Kaczory zainscenizowano cztery zdarzenia, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy manewrów. W tym roku strażacy biorący udział w manewrach musieli udzielać pomocy: mężczyźnie, który spadł z wysokości i zawisł na drabinie; osobie przygniecionej przez wózek widłowy; potrąconym rowerzystkom; pracownikowi, który wpadł do kanału w garażu.

Każda scenka i działania na niej prowadzone obserwował koordynator. Na zakończenie każdej scenki członkowie ćwiczącego zastępu wspólnie z koordynatorem omawiali wykonane zadanie. Nie było żadnych punktów czy ocen. Każde zdarzenie i wykonane czynności podsumowano wykazując co było dobrze zrobione, a co należy poprawić.

(st.kpt. Paweł Kamiński, OSP Kaczory)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone