Zamknij
REKLAMA

Uciekał przed policjantami duktem leśnym

09:59, 28.01.2022 | Opracowanie: IL/DS
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnim czasie chodziescy kryminalni pracowali przy sprawie dotyczącej kradzieży pojazdu marki Toyota, która miała miejsce na początku roku. Wszystko wskazywało na to, że osoby, które trudniły się przestępczym procederem, działały nie tylko na terenie powiatu chodzieskiego.

18 stycznia br. do obornickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o skradzionym samochodzie marki Alfa Romeo z terenu gminy Ryczywół. W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że skradziony pojazd porusza się we wsi Lipa. Udając się we wskazane miejsce policjanci zauważyli jadący z naprzeciwka samochód zgodny z opisem. Funkcjonariusze podjęli próbę jego zatrzymania nadając mu wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca jednak zaczął uciekać nie reagując na polecenia do zatrzymania. Nie bacząc na wydawane przez policjantów sygnały zjechał z drogi asfaltowej w dukt leśny i kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie samochód wjechał w skarpę, a podejrzany zaczął uciekać na pieszo. Jednak po krótkim pieszym pościgu był już w rękach obornickich kryminalnych.

32-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, iż dokonał kradzieży wspólnie ze swoim kolegą. Kierowcą skradzionego samochodu okazał się drugi z mężczyzn, 27-letni mieszkaniec gminy Rogoźno.

Współpracując z kolegami z Obornik chodziescy kryminalni ustalili, że to właśnie 27-latek był sprawcą kradzieży Toyoty z terenu powiatu chodzieskiego. Następnego dnia mężczyzna został zatrzymany.

Pracując przy rozwiązaniu tej sprawy policjanci ustalili również, że obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.

(Opracowanie: IL/DS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%