Zamknij
REKLAMA

5 sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej

10:06, 13.06.2018 | artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy? Wniosek o pożyczkę możesz złożyć zarówno w firmie pożyczkowej, jak i banku. To, czy zostanie on rozpatrzony pozytywnie, zależy głównie od Twojej zdolności kredytowej. Podpowiadamy, jak ją polepszyć.


Niska zdolność kredytowa? Twój wniosek może zostać odrzucony!

Każda instytucja zajmująca się udzielaniem pożyczek weryfikuje zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy oraz sprawdza, jak radził on sobie ze spłatą dotychczasowych zobowiązań. Firmy pożyczkowe prowadzą w tym zakresie bardziej elastyczną politykę – są w stanie pożyczyć środki nawet osobom bezrobotnym i tym, które uzyskują nieregularne dochody.

Pojęcie „zdolność kredytowa” należy rozumieć jako możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania przez kredytobiorcę. Brak zdolności kredytowej jest jednym z głównych powodów, dla których wniosek o pożyczkę może zostać odrzucony. O innych powodach możesz przeczytać na stronie: www.moneystore.pl/powody-dla-ktorych-twoj-wniosek-o-pozyczke-moze-byc-odrzucony.

Potrzebujesz dodatkowych środków, ale obawiasz się, że instytucja pożyczkowa nie uzna Cię za klienta wiarygodnego finansowo? Jest kilka prostych i skutecznych sposobów, aby poprawić swoją zdolność kredytową.


1) Spłać dotychczasowe zobowiązania

Masz aktywne pożyczki lub kredyty? Dalsze korzystanie z ofert instytucji finansowych może spowodować, że nadmiernie się zadłużysz i wpadniesz w pętlę kredytową. Każdy niespłacony kredyt czy pożyczka obniża też Twoją zdolność kredytową. Właśnie z tego względu w pierwszej kolejności powinieneś skoncentrować się na spłacie dotychczasowych zobowiązań.

Jeżeli korzystasz z karty kredytowej i zamierzasz starać się o pożyczkę, zrezygnuj z niej. To również korzystnie wpłynie na Twoją zdolność kredytową.


2) Historia w BIK ma znaczenie

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o tym, jak spłacamy nasze zobowiązania. Pozytywne i negatywne wpisy także mają wpływ na zdolność kredytową. Aby polepszyć zdolność kredytową, dobrym pomysłem będzie wzięcie pożyczki w niskiej kwocie i jej spłata w ustalonym terminie. W ten sposób w BIK obok nazwiska pojawi się informacja o terminowej spłacie zobowiązania.

Po każdej spłacie pożyczki czy kredytu warto też sprawdzić poprawność danych przekazanych do BIK przez instytucję finansową. Można to zrobić, występując do o raport.


3) Nie składaj jednocześnie wniosków do wielu firm pożyczkowych

Po otrzymaniu negatywnej decyzji kredytowej, składasz wnioski do kolejnych firm pożyczkowych? To błąd, który popełnia wiele osób. Niestety, ma to negatywny wpływ na zdolność kredytową - sprawia, że szansa na otrzymanie pożyczki jest jeszcze mniejsza.

Jeżeli chcesz otrzymać chwilówkę lub pożyczkę na raty z firmy pożyczkowej, powinieneś spłacić dotychczasowe zobowiązania, czyli zacząć od budowy swojej wiarygodności finansowej. Dopiero, gdy w BIK obok Twojego nazwiska pojawią się pozytywne wpisy, rozpocznij starania o pożyczkę.


4) Zmniejsz koszty utrzymania gospodarstwa domowego

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe pytają nie tylko o dochody, lecz także wydatki. Do stałych kosztów należą m.in.: czynsz, środki przeznaczane na zakup żywności czy alimenty. Aby polepszyć swoją zdolność kredytową, warto zminimalizować miesięczne wydatki. Im więcej pieniędzy będzie zostawać w Twoim portfelu, tym wiarygodniejszym będziesz pożyczkobiorcą.

Jeżeli mieszkasz z rodzicami lub małżonkiem, nie zapomnij, że możesz wykazać jedynie tę część kosztów, którą faktycznie ponosisz na miesięczne utrzymanie wspólnego gospodarstwa domowego. To również powinno polepszyć Twoją zdolność kredytową.


5) Pokaż się jako wiarygodny pożyczkobiorca

Potrzebujesz 3000 zł, ale firma pożyczkowa oferuje Ci jedynie 1000 zł? Pamiętaj, że zgodnie z polityką niektórych firm, maksymalna kwota, o którą możesz się starać, wzrasta po każdej spłaconej pożyczce. Przykładowo za pierwszym razem wnioskodawca może otrzymać maksymalnie 1000 zł, za drugim 2000 zł, a za trzecim 3000 zł. Skorzystanie z tego rozwiązania również warto przemyśleć.

Niezależnie od tego, czy pożyczasz małą, czy dużą kwotę, pamiętaj, aby spłacić zobowiązanie w terminie. To sposób, aby w budować zdolność kredytową i w przyszłości nie mieć problemu z otrzymaniem kolejnej pożyczki.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone