Zamknij
REKLAMA

Przyjdź do Beauty Bar pokonać zmarszczki. Wystarczy przerwa na lunch

08:57, 30.06.2021 | artykuł promocyjny
REKLAMA

Botoks to najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej, szybko i skutecznie likwidujący zmarszczki mimiczne. Dzięki niemu rysy stają się łagodne, a twarz wygląda kilka lat młodziej. Kto choć raz spróbował jego działania, ma później ochotę na kolejne. Bo botoks jest bezkonkurencyjny w ujmowaniu lat od wieku zapisanego w metryce.

Zastrzyki z botoksu to skuteczny oręż w walce ze zmarszczkami. Przynosi szybko zdumiewające efekty. Przy jego użyciu można zniwelować zmarszczki na czole - poprzeczne lub tak zwane lwie (pionowe pomiędzy łukami brwiowymi), kurze łapki, zmarszczki dolnej powieki oka, te nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza), na szyi i dekolcie, „pomarańczową skórkę” na brodzie, a także podnieść opadające kąciki ust.

Na zastrzyki botoksu można się wybrać nawet w młodym wieku, wszystko bowiem zależy od stopnia ekspresji twarzy - zdarzają się przecież osoby dwudziestokilkuletnie z wyraźnymi zmarszczkami czoła. U nich wczesne i regularne stosowanie botoksu zadziała profilaktycznie, zapobiegając nadmiernemu starzeniu się skóry. Im rzadziej będziemy marszczyć czoło, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo, że zmarszczka utrwali się i w przyszłości stanie się widoczna również bez żadnej mimiki.

Zmarszczki mimiczne biorą się z nadmiernej aktywności mięśni w określonych częściach twarzy. Mięsień kurczy się, kiedy dostanie odpowiedni sygnał z włókna nerwowego, np. gdy się śmiejemy albo marszczymy czoło. Jeśli wstrzykniemy w niego botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a to doprowadzi do braku aktywności mięśnia. Efekt utrzymuje się na ogół ok. 6 miesięcy, potem działanie toksyny botulinowej nieco słabnie, chociaż zdarzają się osoby, które zauważają je nawet przez 8-10 miesięcy.

Przed zabiegiem nie trzeba robić żadnych badań. Wystarczy krótki wywiad w gabinecie i obejrzenie skóry, czy np. nie ma na niej stanu zapalnego, np. trądziku - wówczas z zabiegiem trzeba się wstrzymać do wyleczenia. Botoksu nie wstrzykuje się również, gdy pacjent przyjmuje leki przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe zawierające substancje rozrzedzające krew, np. kwas acetylosalicylowy, gdyż sprzyja to powstawaniu siniaków po wkłuciach. Zabiegów nie robi się również kobietom w trakcie miesiączki, bowiem w tym czasie wzrasta skłonność do krwawienia.

Przed przystąpieniem do zabiegu odtłuszcza i dezynfekuje skórę preparatem bezalkoholowym. Wkłucia odczuwa się zaledwie jak ugryzienia komara. Nawet bardzo wrażliwe pacjentki przyznają, że zabieg nie jest bolesny.

W obrębie czoła preparat wstrzykuje się zazwyczaj w ośmiu miejscach, w okolicy kurzych łapek w trzech po każdej stronie, a na dolnych powiekach w jednym lub dwóch na każdej z nich. Ilość preparatu jest tak dobrana, by twarz zachowała jednak pewną ruchomość. Po zabiegu skóra jest ponownie schładzana i smarowana kremem z witaminą K, który ma chronić przed powstaniem siniaków. Przez trzy godziny nie można masować twarzy, schylać się ani kłaść, ponieważ mogłoby to spowodować spłynięcie preparatu do niższych partii twarzy.

Wstrzykiwanie botoksu trwa tylko kilkanaście minut i określane jest przez dermatologów jako zabieg lunchowy - spokojnie można na niego wyskoczyć z pracy. Pierwsze rezultaty pojawiają się między 2. a 14. dniem od zabiegu.

Gabinet Kosmetologii Profesjonalnej
i Makijażu Permanentnego BEAUTY BAR

Piła, ul. Prym. St. Wyszyńskiego 10/30
wtorek - piątek 10.00-18.00, sobota 10.00-14.00
tel. 536 478 922

(artykuł promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%