Zamknij
REKLAMA

Do kogo kierowane są usługi wynajmu samochodów? Pytamy o opinie specjalistów z Carfree

21:37, 02.01.2019 | art. promocyjny
REKLAMA

Wypożyczanie samochodów ze specjalistycznych wypożyczalni staje się coraz bardziej popularne wśród wielu grup kierowców. Jest to wygodny i szybki sposób na skorzystanie z pojazdu w różnych sytuacjach, kiedy nie mamy dostępu do własnego samochodu lub w ogóle go nie posiadamy, a musimy szybko przemieszczać się po mieście, a także pomiędzy miastami. Czy usługi wypożyczania samochodów są skierowane do wszystkich, czy tylko do wybranych grup kierowców? Kto najchętniej korzysta z takich możliwości? O to zapytaliśmy specjalistów z jednej z wypożyczalni samochodowych umożliwiających najem przez internet - Carfree.


Do kogo kierowane są usługi wynajmu samochodów?

- Z wynajmu samochodów może korzystać praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy - mówi specjalista z wypożyczalni samochodów carfree.pl. Trzeba jednak pamiętać o tym, że każda wypożyczalnia ma własny regulamin i w nim zawarte są dokładne informacje dotyczące tego, jakie warunki oprócz posiadania prawa jazdy musi spełnić kierowca, który chce wypożyczyć samochód. Przykładowo w naszej wypożyczalni klient oprócz prawa jazdy powinien posiadać obywatelstwo polskie. W innym przypadku pobieramy od takiej osoby wskazaną w regulaminie kaucję za wynajem pojazdu. Od naszych klientów wymagamy również posiadania prawa jazdy co najmniej od roku oraz ukończenia 21 lat.

Według opinii specjalistów, z usług najmu samochodów korzystają chętnie zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy. W ofercie wypożyczalni samochodów jest flota spełniająca wymagania określonych segmentów jakościowych. Dla osób prywatnych będących w podróży służbowej polecane są szczególnie miejskie, ekonomiczne samochody o niewielkich wymiarach. Są to pojazdy o niewielkich wymiarach, co pozwala na wygodne poruszanie się po mieście i sprawne parkowanie. Takie samochody też z reguły spalają niewiele paliwa. Jednak, jeżeli ktoś chce zasiąść za kierownicą luksusowego samochodu z górnej półki, chcąc np. zrobić wrażenie na kontrahencie czy nowym kliencie, również może skorzystać z oferty wypożyczalni (zobacz również Jakie najczęściej samochody wypożyczają Polacy - opinie wypożyczalni samochodów Carfree).

Nieco inaczej wygląda kwestia osób podróżujących wraz z rodziną, szczególnie na dłuższych dystansach. Dla takich klientów przygotowane są duże samochody potocznie nazywane rodzinnymi. Najczęściej mają one przestronne wnętrze oraz pojemny bagażnik. W powszechnej opinii uważane są też za pojazdy bezpieczne.

Jeżeli chodzi o klientów biznesowych, to można ich podzielić na osoby zainteresowane najmem pojazdów osobowych dla siebie lub pracowników, a także wynajęciem samochodów półdostawczych czy też przeznaczonych do przewozu osób. Busy wynajmowane są zarówno w przypadku dowozu pracowników do miejsca pracy (np. murarzy na budowę), jak również chętnie są wynajmowane w przypadku konieczności przewiezienia pracowników do miejsca, w jakim jest zorganizowana impreza firmowa.

Na jak długo można wypożyczyć samochód?

Oferta wypożyczalni samochodowych jest dostosowana do potrzeb klientów również pod względem długości najmu. Można zdecydować się na najem krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy. Z pierwszego z reguły korzystają osoby podróżujące służbowo, a także takie, które chwilowo nie mają dostępu do swojego samochodu. Druga i trzecia opcja skierowane są głównie do przedsiębiorców, którzy szukają alternatywy dla zakupu lub leasingu samochodu do firmy. Niektóre z wypożyczalni wprowadzają usługę wynajmu na minuty, jednak jest to stosunkowo nowa propozycja na rynku polskim i dostępna w największych miastach naszego kraju.

(art. promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA