Zamknij
REKLAMA

Korzystanie z wyszukiwarek

15:17, 15.04.2019 | Poradnik
REKLAMA
Skomentuj

Znalezienie adresu swojej strony w najpopularniejszej na świecie wyszukiwarce internetowej Google jest marzeniem każdego producenta czy blogera. Przedarcie się przez gąszcz tysięcy innych linków, które codziennie zalewają sieć, jest pożądane, ale także bardzo trudne. Jak to się dzieje, że niektóre strony otrzymują to wyróżnienie i pojawiają się na pierwszych stronach wyszukiwania?

Za to odpowiedzialne są tzw. roboty Google’a, ich zadaniem jest filtrowanie każdego portalu i ustalanie czy zasługuje na to, aby znaleźć się na samym topie. Jeśli chcemy, żeby tak się stało, trzeba wystrzegać się kilku rzeczy, które nie kwalifikują się w ujęciu algorytmów wyszukiwarki. Po pierwsze panuje bezwzględny zakaz kopiowania czyichś treści, kradzież tekstów jest bardzo popularnym zwyczajem wśród użytkowników Internetu. Dlatego czasem wydaje się nam, że gdzieś już czytaliśmy ten artykuł. Jednak robotom nie tylko się to wydaje, ale one to wiedzą i bardzo szybko karzą takich złodziejaszków. Nie potrafisz pisać własnych tekstów? Twoja strona nie zostanie zaindeksowana, a tym samym nie będzie promowana.

Brak rzetelności to kolejny grzech stosowany w sieci. Obecnie, gdy wszyscy uważają się za wielkie umysły, a byle kto może zostać redaktorem, bardzo łatwo jest natknąć się na artykuły, które są przepełnione bzdurnymi wątkami. Jeśli na stronie zaczną pojawiać się tylko takie „dzieła”, to większość osób, która odwiedzała portal, a tym samym zwiększała ruch na stronie, przestanie ją czytać, a od tego bardzo łatwo jest spaść w rankingach. W tej sytuacji nie pomogą nawet fundusze wykorzystane do pozycjonowania strony.

W czasach, gdy portale społecznościowe są główną rozrywką, niektórzy z nas mają po prostu dosyć czytania małoważnych, nic niewnoszących tematów. Część odbiorców poszukuje w sieci inne źródła, które pozwolą na uwolnienie się od facebookowych postów. W związku z tym ważne jest, aby strona posiadała unikalne i przydatne treści, które zaciekawią nowo odwiedzających użytkowników, dzięki czemu część z nich będzie chętnie wracać na witrynę, warto skorzystać z pomocy, którą świadczy doświadczona agencja seo.

Warto podkreślić, iż podobnie do ludzi działają roboty, ich proces przebiega w mniej więcej taki sam sposób. Oryginalne publikacje z pewnością przyczynią się do zwiększenia ruchu na portalu, który od razu będzie wykrywany przez Google’a.

Roboty stworzone przez wyszukiwarkę internetową decydują o tym, czy witryna zasługuje na wysokie miejsca wynikach. Mimo że nie są to istoty ludzkie, to należy tak prowadzić rozwój swojej strony, jakby czytały ją tylko prawdziwe osoby mające do powiedzenia coś więcej niż dzielenie się kolejnymi zdjęciami w Internecie. Trzeba pamiętać, że aby osiągnąć sukces zarówno zwykli odbiorcy, jak i odpowiednie procesy muszą być zgodne co do odwiedzanego portalu. Bez zaglądania na witryny przez prawdziwych użytkowników, nawet najlepsze roboty nie pomogą w znalezieniu się na pierwszej stronie wyszukiwarek.

(Poradnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone