Zamknij
REKLAMA

Baniak na wodę - czy to działa?

18:44, 24.03.2020 | materiał partnera
Skomentuj fot. Shutterstock
REKLAMA

Ludzki organizm z 75% składa się z wody. Potrzebujemy jej zatem do funkcjonowania i to w ilościach nie mniejszych niż dwa litry na dobę. Woda pomaga naszemu ciału usuwać toksyny, zapobiega zawałom i udarom, a także chroni nerki przed wytworzeniem się w nich piasku i kamieni. Odpowiada także za jędrność i sprężystość skóry, opóźniając procesy jej starzenia. Lekarze i dietetycy zalecają częste picie małych ilości płynów w ciągu dnia. Jak jednak nie zapomnieć o regularnym nawadnianiu naszego organizmu?

 

Baniak na wodę do biura i domu

Dystrybutor do wody to urządzenie znane nam z niemal wszystkich miejsc użyteczności publicznej. Baniaki na wodę z dyfuzorem są obecne w urzędach, na poczcie czy w różnorakich biurach i nie jest to przypadek. Zadaniem baniaka na wodę jest dozowanie płynu z podłączonej do niego 11- lub 19-litrowej butli. Większość dystrybutorów do wody posiada funkcje chłodzenia i podgrzewania wody, co pozwala użytkownikowi decydować o temperaturze spożywanego napoju. Na rynku dostępnych jest wiele modeli butli z wodą, co zdecydowanie ułatwia dopasowanie urządzenia do ciasnych lub zagraconych pomieszczeń.

Dystrybutory do wody mają wiele zalet, które sprawiają, że pracodawcy chętnie udostępniają je swoim pracownikom. Stały i szybki dostęp do wody źródlanej lub wody mineralnej zapobiega odwodnieniu organizmu, którego efektem jest utrata koncentracji i niższa wydajność pracy. Poważniejsze konsekwencje, do których może doprowadzić zaniedbywanie regularnego nawadniania organizmu, to m.in. choroby układu oddechowego i pokarmowego. Do najczęstszych z nich należą podrażnienia przesuszonej śluzówki, refluks, a nawet wrzody żołądka.

Baniaki na wodę oraz specjalne urządzenia filtrujące przydają się nie tylko w pracy, lecz także domu. Zapewniają wygodę i są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, a przede wszystkim przypominają domownikom o konieczności uzupełniania płynów. To szczególnie istotne dla rodzin z dziećmi, ponieważ to właśnie najmłodsi są najczęściej narażeni na odwodnienie organizmu.

Dystrybutory wody są dostarczane pod nasze drzwi w terminie, który został wcześniej ustalony z dostawcą. Nie musimy się więc martwić, że zabraknie nam zapasu lub zapomnimy o zakupie wody butelkowanej. To rozwiązanie ekonomiczne, ale także ekologiczne, ponieważ pomaga w ochronie naturalnego środowiska. Obecna w baniakach woda źródlana nie zmusza nas do generowania plastikowych śmieci, a przy tym cechuje się wysoką jakością. Nadaje się nie tylko do picia, lecz także przygotowywania posiłków.

 

Baniak na wodę - przydatne informacje

Użytkowanie baniaka na wodę nie wymaga specjalnych przygotowań. Niektóre urządzenia (zwłaszcza te przeznaczone do użytku domowego) nie są nawet podłączane do prądu, dzięki czemu nie zużywają go ani nie stanowią nawet najmniejszego zagrożenia. Jedyne, o czym należy pamiętać, to umieszczenie dystrybutora w nienasłonecznionym miejscu (np. z dala od okien) oraz o przecieraniu ich wierzchniej części raz na jakiś czas, w celu pozbycia się kurzu.

Zacienione miejsce powinno też służyć do przechowywania zapasowych baniaków z wodą. Są fabrycznie zaklejone folią zabezpieczającą, której zerwanie powinno nastąpić tuż przed użyciem. Wymiana starej butli na nową jest prosta i wymaga jedynie sprawnych, zdecydowanych ruchów. Pusty baniak zdejmujemy poprzez energiczne uniesienie go do góry. Następnie zrywamy folię zabezpieczającą z nowej butli i umieszczamy ją na dystrybutorze do góry dnem. Przed odejściem od urządzenia należy upewnić się, że stoi stabilnie na podłożu.

Dystrybutory wody źródlanej "Dar Natury" to wiodące na rynku sprzęty tego typu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i korzystania z naszych usług.

(materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz