Zamknij
REKLAMA

Drewno kominkowe w Poznaniu - ceny 2020

11:56, 23.10.2020 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

W Polsce coraz częściej można spotkać ogrzewanie domów za pomocą kominka. Jest to dość specyficzna forma ogrzewania, ponieważ poza głównym przeznaczeniem posiada ona szczególne walory estetyczne. Umieszczenie kominka w danym pomieszczeniu czyni je przytulnym oraz dosłownie i w przenośni ciepłym. Ogrzewanie przestrzeni kominkiem wiążą się jednak z kilkoma aspektami, a jednym z nich jest paliwo grzewcze.


Czym jest drewno kominkowe?

Istnieje wiele rodzajów paliwa grzewczego, które różnią się poszczególnymi parametrami oraz przeznaczeniem. W kominku rzadko się pali czymkolwiek innym niż drewnem. W celu optymalizacji procesu spalania paliwa oraz ogrzewania przestrzeni powinno się stosować specjalny typ drewna, zwanym drewnem kominkowym.Jest rodzaj specjalnego wysokokalorycznego drewna opałowego, który przeznaczony jest do palenia w kominkach. Jest to drewno o wyższej znacznie jakości od drewna, które przeznaczone jest do spalania w piecach. Wytwarzane jest przede wszystkim z drzew gatunków liściastych jako szczapy i klocki. Po wyprodukowaniu takiego drewna powinno być ono sezonowane, aby maksymalnie obniżyć jego wilgoć co sprawia, że drewno spala się w znacznie wyższej temperaturze oraz produkuje mniej zanieczyszczeń oraz sadzy. W produkcji tego drewna nie wykorzystuje się drzew z gatunków iglastych, ponieważ te posiadają w sobie więcej żywicy, która w procesie spalania produkuje więcej zanieczyszczeń osadzających się w kominku oraz w przewodzie kominkowych. Są to również drzewa o mniejszej gęstości, przez co nie są tak wydajne jak drzewa gatunków liściastych.


Drewno kominkowe w Poznaniu - ceny 2020

Ceny drewna kominkowego w Poznaniu są porównywalne z innymi dużymi miastami w Polsce i zależą od konkretnego producenta oraz gatunku drzewa. Na ceną ma również wpływ fakt, czy drewno jest suszone, czy też nie. Ceny zaczynają się w okolicach 210 zł za 1 metr sześcienny brzozy, a kończą się na 280 zł za metr sześcienny grabu, który jest najlepszym drewnem.

Pozostałe ceny w Poznaniu i okolicach plasują się następująco:

• ok. 210 zł/ metr sześcienny - brzoza, olcha
• ok. 230 zł/ metr sześcienny - dąb
• ok. 270 zł/ metr sześcienny - jesion
• ok. 280 zł/ metr sześcienny - grab, buk

Wraz ze wzrostem ceny, wzrasta jakość drewna w postaci większej kaloryczności oraz mniejszej ilości produkowanych zanieczyszczeń. Wysoka gęstość najdroższych gatunków drewna wpływa na ich długi czas spalania.


Gdzie kupić drewno kominkowe w Poznaniu?

Kupując drewno kominkowe(Poznań) warto zaufać sprawdzonym dostawcom, dzięki czemu ma się pewność co do wysokiej jakości produktu. Jednym z renomowanych dostawców drewna kominkowego w Poznaniu jest firma Materiały Budowlane "Wesołek". Posiadają w swojej ofercie różne gatunki drewna kominkowego wysokiej jakości oraz dobrej cenie. Obecność na rynku od 34 lat oraz 11 składów budowlanych na terenie Wielkopolski czyni tego producenta jak najbardziej godnym polecenia. Drewno kominkowe oraz inne produkty tej firmy można znaleźć w tym miejscu.


Podsumowanie

Drewno kominkowe jest wprost idealnym rozwiązaniem dla osób posiadających kominek. W dobie coraz bardziej restrykcyjnych norm dotyczących jakości powietrza drewno kominkowe sprawdza się fantastycznie. Produkuje ono znacznie mniej zanieczyszczeń w stosunku do normalnego drewna, nie mówiąc już o innych paliw, takich jak na przykład węgiel. Wysoka wydajność energetyczna oraz przystępna cena, sprawiają, że ogrzewanie kominkiem jest luksusem, na który każdy może sobie pozwolić!

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ggg44ggg44

0 0

Jak już spamujecie pilski internet to pozycjonujcie się na frazę drewno kominkowe Piła. 18:05, 24.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%