Zamknij
REKLAMA

Przygotuj się na wiosnę w ogrodzie - kalosze na nogi, grabie w dłoń!

13:18, 10.02.2021 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Tegoroczna zima zaskoczyła nie tylko drogowców. Nikt z nas nie spodziewał się opadów śniegu, jakie zdarzały się przed laty. Zima ma swoje plusy i minusy, jednak pewne jest jedno - zawsze mija. Wielu z nas wypatruje już na horyzoncie wiosny. A jeśli wiosna, to prace w ogrodzie. Zanim roślinność na dobre obudzi się do życia, trzeba przygotować jej miejsce i uporządkować przydomową przestrzeń. Przyda się obuwie robocze i kilka innych akcesoriów. O tym, jak przygotować się na wiosnę do prac w ogrodzie - podpowiadamy w poniższym artykule.


1. Buty robocze i kalosze - roztopy nam niestraszne!

2. Wiosna w ogrodzie - jakie prace należy przeprowadzić?


Buty robocze i kalosze - roztopy nam niestraszne!

Przygotowując się do nadejścia wiosny w ogrodzie, warto skorzystać z oferty sklepu https://magrosbhp.pl. Przede wszystkim zaopatrzymy się tam w kalosze (https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/obuwie/kalosze), a także buty robocze (https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/obuwie/obuwie-robocze). Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj obuwia doskonale sprawdzi się podczas prac w ogrodzie. Wiosna wiąże się z roztopami, rozmiękłą i wilgotną ziemią, a zatem prace wymagają odpowiedniego obuwia. Kalosze ochronią stopy przed wilgocią, a ponadto są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Buty robocze również nadają się do przeprowadzania prac w ogrodzie, chronią stopy – na przykład w momencie, kiedy wypadnie nam z rąk jakieś ciężkie narzędzie. Ponadto buty robocze swoim designem nawiązują do klasycznych, trekkingowych modeli. Sprawdzą się więc także podczas wycieczek w góry czy długich wiosennych spacerów.


Wiosna w ogrodzie - jakie prace należy przeprowadzić?

Kiedy zaopatrzymy się już w odpowiednie obuwie robocze, należy przystąpić do wykonania niezbędnych prac. Co trzeba zrobić w ogrodzie na wiosnę? Przede wszystkim uporządkować i zgrabić trawnik. Niezbędne może się wówczas okazać napowietrzenie trawnika za pomocą aeratora lub za pomocą wideł (poprzez nakłuwanie darni). Trzeba także przekopać grządki oraz usunąć wszelkie chwasty - tak, by przygotować młodym pędom roślin odpowiednie środowisko i miejsce do rozwoju. Wokół drzewek i krzewów należy także spulchnić i podlać ziemię. Zimowe okrycia powinno się z nich usunąć już wtedy, kiedy od kilku dni odnotowujemy plusowe temperatury. Na wiosnę trzeba także przyciąć drzewka owocowe - tę czynność wykonuje się po to, by korona drzewka miała lepszy dostęp do światła słonecznego. Chodzi zatem o to, by przyciąć kilkanaście pędów dookoła. Przyciąć można również iglaki i krzewy ozdobne, a te kwitnące dopiero po przekwitnięciu.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

:):)

1 0

Fajne kaloszki! 15:23, 10.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VERSOVERSO

1 0

Pytanie do działkowców . A Wy jakie macie relacje z gospodarzami na Waszych ogrodach działkowych ?Bo my z naszym na ROD "Kalinka" to szkoda gadać... 14:11, 11.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%