Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać pellet?

12:07, 09.03.2021 | artykuł sponsorowany
Skomentuj fot. materiały prasowe
REKLAMA

Pellet to jeden z materiałów opałowych, które są często wybierane w polskich domach. Dedykowane do niego kotły domowe odznaczają się zazwyczaj niewielkim rozmiarem i możliwością automatyzacji, dzięki czemu są bardzo wygodne. Jednak, aby zapewnić sobie naprawdę wydajne źródło ciepła, warto zwrócić uwagę na kilka cech tego materiału opałowego.


Czym jest pellet?

Pellet to materiał opałowy naturalnego, biologicznego pochodzenia. Są to trociny drzewne, które zostały poddane prasowaniu oraz formowaniu do niewielkich cylindrów.


Na co zwrócić uwagę kupując pellet?

W pierwszej kolejności warto poznać parametry określone przez producenta kotła w stosunku do pelletu. To one zdecydują, jakiego rodzaju materiał należy kupić. Dzięki temu będzie w pełni kompatybilny z zainstalowanym piecem.

W następnej kolejności należy także zwrócić uwagę na charakterystykę samego pelletu. Przede wszystkim należy skoncentrować się na jego składzie. Pellet powinien być bowiem materiałem w 100% naturalnym, pochodzenia biologicznego. Nie może zawierać zmielonych płyt MDF czy plastiku, a jedynie naturalne drewno. Dopiero wtedy możemy mówić o produkcie wysokiej jakości.

Warto także sprawdzić, czy kupowany produkt posiada certyfikaty DIN Plus oraz EN PLUS A1, które oznaczają, że materiał ten jest poddawany regularnej kontroli.

Tego tyle pellet o najwyższych właściwościach można znaleźć pod adresem https://pila.pellet-robin.pl/. Wysokiej jakości pellet Robin odznacza się przy tym wysoką wartością opałową, niską wilgotnością i zawartością popiołu, dzięki czemu jest idealny wyborem dla każdego, kto pragnie kupić paliwo najlepszej jakości.


Czy w ogóle warto korzystać z pelletu?

Mając do wyboru wiele rodzajów materiałów opałowych, takich jak drewno, ekogroszek, węgiel i pellet, można zastanawiać się, czy jest on rzeczywiście dobrym wyborem. Bez wątpienia jest on doskonałym materiałem grzewczym, który odznacza się wysoką kalorycznością i wydajnością. W efekcie pozwala na uzyskanie dużych ilości ciepła w wyniku spalania, co jest bardzo ekonomicznym procesem. Duże ilości ciepła, wytwarzane ze stosunkowo niewielkich ilości materiału opałowego, na pewno zadowolą każdego, kto chciałby zmniejszyć koszty ogrzewania domu.

Kolejną zaletą pelletu może być łatwość jego składowania i transportowania. Pakowany jest w wygodne worki, które ułatwiają jego przechowywanie, a także kupno dokładnie takiej ilości, jaka wymagana jest do ogrzania danego budynku.

Niewątpliwa zaleta pelletu, doceniana przez osoby dbające o środowisko, to jego ekologiczność. Ze względu na to, iż jest on materiałem pochodzenia biologicznego, nie przyczynia się zanieczyszczenia środowiska tak, jak na przykład węgiel kamienny. Z tego względu doskonale sprawdzi się we wszystkich domach, w których kwestia ta jest bardzo istotna.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%