Zamknij
REKLAMA

Pozycjonowanie Ukraina

11:47, 17.03.2021 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
REKLAMA

Pozycjonowanie stron to jedno z podstawowych działań, które umożliwia firmie wkroczyć do sieci i w niej wypromować swoje produkty oraz usługi. Działania z zakresu SEO pomagają wypozycjonować stronę internetową i zwiększyć świadomość marki wśród potencjalnych klientów. Pozycjonowanie na Ukrainie nie jest jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. W krajach rosyjskojęzycznych użytkownicy mają do dyspozycji dwie wyszukiwarki - Google i Yandex. W szczególności ta druga jest istotna, ponieważ umożliwia pisanie cyrylicą. Jak więc wygląda pozycjonowanie stron na Ukrainie? Co należy uwzględnić?


SEO na Ukrainie - jaka wyszukiwarka?

Ukraina to kraj, który zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem obszaru. Cechuje ją ogromny potencjał ekonomiczny, który niestety nie jest do końca wykorzystywany. Wielu przedsiębiorców obserwując taką sytuację na rynku ukraińskim stara się na niego wkroczyć z własnymi usługami i produktami. Konieczne więc staje się wypromowanie marki, aby moc docierać do coraz szerszego grona potencjalnych klientów. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku okazuje się pozycjonowanie stron. Pozycjonowanie Ukraina może być jednak dla wielu osób nieco skomplikowane, ponieważ używane są w tym kraju dwie wyszukiwarki - Google i Yandex. Wybór odpowiedniego narzędzia zależy od wielu czynników, które muszą być uwzględnione, jeśli chce się wkroczyć na rynek ukraiński.

Google i Yandex mają swoje zalety oraz wady, jednak zdecydowanie popularniejsza jest amerykańska wyszukiwarka. Wpływ na to ma wiele aspektów i nie można tutaj nie uwzględniać tych politycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że na Ukrainie istotna jest także wyszukiwarka Yandex. Jej zaletą jest możliwość pisania cyrylicą, którą posługują się na co dzień mieszkańcy Ukrainy. Ze względu na specyfikę rynku ukraińskiego, niewiele firm podejmuje się pozycjonowania stron na Ukrainie. Odpowiednie podejście i opracowanie dobrej strategii wymaga dużej wiedzy oraz wieloletniej praktyki.


Pozycjonowanie lokalne - docieranie do lokalnych klientów

Pozycjonowanie Ukraina to jedno z działań, które z pewnością w najbliższych latach będzie zyskiwało na popularności. Jeśli firma chce się wypromować na rynku ukraińskim i zajmować wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania, warto zadbać w pierwszej kolejności o pozycjonowanie regionalne. Należy jednak pamiętać, że w zależności od wybranego regionu, mieszkańcy będą posługiwać się językiem rosyjskim lub ukraińskim. Wysokiej jakości treści są dobrze oceniane zarówno przez Google, jak i Yandex. Jednym z ważniejszych czynników, który ma wpływ na osiąganie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania jest Topical Trust Authority. Jest to eksperckość tekstów i ich wysoka jakość. Dzięki rzetelnym i merytorycznym treściom można budować zaufanie do marki oraz przekonać potencjalnych klientów do zakupów. Należy jednak pamiętać o tym, że działania SEO i pozycjonowanie na Ukrainie strony internetowej musi uwzględniać regionalizację.

W zależności od tego, jaką część rynku chcesz podbić, będziesz musiał wykorzystać język rosyjski lub ukraiński. Jest to utrudnienie, które sprawia, że niektóre agencje nie są w stanie sprostać zadaniu. Warto więc zadbać o optymalizację contentu pod obie wyszukiwarki, co skutecznie zwiększy widoczność oraz efekty pozycjonowania firmy w Internecie. Pozycjonowanie Ukraina powinno również uwzględniać budowanie profilu linkowego, czyli popularny link building. Sukcesywne i trwałe zwiększanie ilości dobrych jakościowo linków prowadzących do naszej witryny www z pewnością wpłynie na jej pozycję w wyszukiwarce. Proces ten należy jednak przeprowadzić rzetelnie i skrupulatnie, uwzględniając przy tym social media oraz artykuły sponsorowane z użyciem słów kluczowych i linków dofollow. Na rynku dostępnych jest wiele platform oferujących pozyskiwanie linków, kierujących na swoją stronę www.


Zwiększanie ruchu na stronie poprzez usługi pozycjonowania

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem czasochłonnym, ale zapewniającym długotrwałe efekty, co można później zaobserwować, gdy nastąpić wzrost ruchu w witrynie. W pozycjonowaniu niezwykle ważną rolę odgrywa przeprowadzenie kompleksowego audytu oraz analizy klientów. Sprawnie działające strony i dobrze zbadana grupa docelowa, ułatwią nam osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie Ukraina wymaga zastosowania wysokiej jakości contentu i pozyskiwania wartościowych linków zewnętrznych, które w dużej mierze będą lokalne. Dzięki temu pozycja strony w wyszukiwarce będzie wyższa, co przełoży się na wyższy ruch organiczny. Marketing na Ukrainie wcale nie jest taki prosty, w szczególności, gdy chodzi o dotarcie do klientów za pomocą Internetu. SEO na Ukrainie wymaga systematyczności i rzetelnego realizowania założonego planu - zauważają specjaliści z Agencji Marketingowej RankArchitects.com.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

PolakPolak

1 16

Ukraine to Rosjanie powinni zaorać w piz.. 12:42, 17.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rychorycho

11 1

No raczej tępy WOLAK ! 15:41, 17.03.2021


XddXdd

0 16

Na *%#)!& komu ta wiadomość xd 13:46, 17.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pp

1 0

każdy za miedzą chce mieć dobrego sąsiada 16:18, 19.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):)

0 0

lemanowic💩 jeszcze trochę👎 20:41, 20.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%