Zamknij
REKLAMA

Co warto wiedzieć na temat wypadania włosów?

16:20, 11.06.2021 | artykuł sponsorowany
Skomentuj ShotPrime Studio / Shutterstock.com
REKLAMA

W niniejszym artykule przedstawiamy garść podstawowych informacji na temat wypadania włosów. Pokrótce opisujemy także jakie są popularne sposoby radzenia sobie z tym problemem.


Jakie są przyczyny prowadzące do nadmiernego wypadania włosów? 

Najczęściej wypadanie włosów wynika z łysienia androgenowego. Jest to przypadłość, która częściej dotyczy mężczyzn, aczkolwiek jest odnotowywana również u kobiet. W większości przypadków przyczyna nadmiernego wypadania włosów ma podłoże genetyczne.

Poza łysieniem androgenowym istnieje wiele przyczyn wypadania włosów. Między innymi jest to stres, przemęczenie, zła dieta (brak odpowiedniej ilości witamin), promieniowanie UV oraz różnego rodzaju choroby (między innymi dolegliwości związane z tarczycą, nerkami, krążeniem lub różnego rodzaju choroby skórne występujące w okolicy głowy). W przypadku pań dodatkowo należy wziąć pod uwagę przerzedzenie włosów po ciąży lub utratę włosów w okresie menopauzy. 


Jakie są metody leczenia i zapobiegania nadmiernemu łysieniu? 

W leczeniu łysienia, które ma podłoże androgenowe (zatem u mężczyzn) stosuje się doustnie finasteryd. Jest to lek, który hamuje przekształcanie testosteronu do jego aktywnej formy w postaci dihydrotestosteronu DHT. 

Natomiast u kobiet oraz u mężczyzn, u których przyczyna łysienia nie wynika z działania androgenów stosowane są leki poprawiające ukrwienie. Popularnym przykładem jest minoksydyl. 

Poza leczeniem łysienia warto także pamiętać o zapobieganiu. Szczególnie ważne wydaje się unikanie kosmetyków, które nadmiernie obciążają włosy. Dlatego w miarę możliwości warto unikać nienaturalnych szamponów, farbowania włosów oraz stosowania lakierów do włosów. 

Poza powyższymi, oczywiście trzeba mieć na uwadze, że są dostępne profesjonalne kuracje trychologiczne takie jak mezoterapia skóry głowy lub przeszczep włosów. Tego rodzaju rozwiązania charakteryzują się dużą skutecznością jednak przed zdecydowaniem się na taki krok niezbędna jest uprzednia konsultacja z lekarzem trychologiem.

(artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%