Zamknij
REKLAMA

Nowa rola gier w naszym życiu

14:21, 29.08.2021 | Poradnik
Skomentuj
REKLAMA

Od niedawna rynek gier komputerowych przestał być postrzegany jako domena młodzieży i dzieci. Dzisiaj stanowią one pewien nośnik wartości i są wykorzystywane w celach artystycznych. Dodatkowo zauważalne jest to, że coraz większa liczba dorosłych, jak i nawet starszych osób, sięga po gry komputerowe.  

Wynika to z tego, że odbiorcy sprzed kilku lat dorośli, a przez to stali się pełnoprawnymi klientami wielu marek ze swojej młodości. Dodatkowo potwierdzono, że gry komputerowe wpływają pozytywnie na pracę mózgu, a przez to stymulują go do zupełnie nowych schematów myślenia.

Jak obecnie gry wpływają na nasze życie? Jaką pełnią rolę? Dowiedz się właśnie tutaj! 


Dlaczego warto grać w gry komputerowe? 

Wielu wydawało się, że gry wideo mogą być uzależniające. W praktyce jednak nie są bardziej, niż np. czytanie gazety czy książek. Naukowcy odkryli bardzo ważne i funkcjonalne zmiany w mózgu, które prowadzą m.in do rozwoju wyobraźni przestrzennej czy prostego systemu przewidywania swoich działań w przód. Wszystko uaktywnia się podczas grania i zostaje utrwalone w procesach kognitywnych. Te zmiany neuronalne są zasadniczo takie same u starszych, jak i młodszych. Korzystanie z wymagających gier online czy też hazardowych wyzwań takich będzie stymulować mózg w odpowiedni sposób. Takie bodźce zawsze będą nieco odmiennie i pozytywnie oddziaływały na mózg człowieka. 

Karciane gry online niekoniecznie oznaczają jednak ryzyko. Można je zniwelować przynajmniej na początku, by dobrze rozpoznać reguły i swoje szanse. Wiodąca marka oferująca legalne bonusy bez żadnego depozytu VegasSlotsOnline oferuje takie możliwości. To miejsce, gdzie można znaleźć mnóstwo ciekawych recenzji oficjalnych gier hazardowych i kasyn. Dodatkowo bez ryzyka czekają na graczy bonusy do wykorzystania podczas rozpoczynania takiej przygody. 


Jak mózg człowieka reaguje na ekspozycję na gry komputerowe? 

Rezultaty nie zawsze przekładają się na długotrwałe zmiany, gdyż wymaga to dość dużego czasu spędzonego przez gracza przed ekranem komputera czy konsoli. Bez przerwy pojawiają się nowe gry i dlatego badania nad ich wpływem są wciąż bardzo rozdrobnione. Każdy rodzaj może być nieco inny, a przez to będzie w inny sposób wpływał na psychikę człowieka. Obecnie nadal sprawdza się, które aspekty gier wpływają na konkretne obszary mózgu. Wiadomo, że gry logiczne i hazardowe w stylu Vegas Slots Online wpływają na obszar odpowiadający za poczucie nagrody i mają pozytywne aspekty. Dotyczą one np. zwiększonej uwagi i koncentracji, polepszenia percepcji wzrokowej czy oddziałują na powiązanie nerwów odpowiadających za ruch ręki i oka.  


Dlaczego gry komputerowe wpływają pozytywnie na mózg? 

W głównej mierze ze względu na kwestie związane z wyobraźnią przestrzenną i sprawnością kognitywną. Do tego dochodzi optymalizacja motoryczna układu nerwowego. Zawsze istnieje pewne ryzyko uzależnienia, ale nie większe niż przy czytaniu książek. Warto uwzględniać złożoność zachodzącą w mózgu człowieka w trakcie wykonywania dowolnych czynności przed ekranem komórki lub komputera. Badania wykazują, że wszystkie gry mogą zmienić sposób działania mózgu. Wpływają także na jego strukturę. W przypadku wielu testów laboratoryjnych wykazano, że gracze przejawiają poprawę funkcjonowania w obszarze szerokiego spektrum rodzajów uwagi. Dotyczy to m.in. większego skupienia na pojedynczych czynnościach, jak i wydłużenia czasu koncentracji. 


Czy nawet gry hazardowe będą wpływać pozytywnie na pracę mózgu? 

Jak najbardziej! Wystarczy jedynie zachować odpowiedni umiar i wybrać operatora, który Cię nie oszuka! W tym wypadku proponujemy mix gier logicznych i możliwości kasyn online z wiarygodnych źródeł jak VegasSlotsOnline. Istnieją dowody na to, że gry wideo będą optymalizować rozmiar i skuteczność obszarów mózgu, które związane są z planowaniem czy wyobraźnią przestrzenną. W tym aspekcie będzie to np. hipokamp czy płat czołowy. 

(Poradnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%