Zamknij
REKLAMA

TOP 7 najdziwniejszych zawodów

16:24, 14.09.2021 | Poradnik
Skomentuj
REKLAMA

Jeśli nudzisz się w swojej pracy, czujesz się wypalony, nie masz motywacji lub wręcz przeciwnie - masz za dużo wolnego czasu, który przeznaczasz głównie na darmowe gry hazardowe za darmo lub na siedzenie na Facebooku, to może pora pomyśleć o zmianie? Oczywiście rozumiemy, jak trudnym wyborem i ważnym krokiem w życiu może być decyzja o zmianie pracy. Niemniej jednak jeśli nie czujesz się usatysfakcjonowany swoim dotychczasowym zajęciem, to zmiana będzie bez wątpienia strzałem w dziesiątkę. Ale jaki rodzaj pracy wybrać? Czy koniecznie skupić się na tym samym co do tej pory, tylko u jakiegoś innego pracodawcy, czy może lepiej rozważyć jakąś inną opcję? A że nie masz kompetencji? Nie szkodzi. Kwalifikacje można uzyskać albo po prostu przerzucić się na jakieś zajęcie, które nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności - a te wymagane można szybko nabyć po prostu po rozpoczęciu pracy.


Najdziwniejsze zawody na świecie

Zatem w naszym dzisiejszym artykule chcemy zaprezentować Ci kilka interesujących alternatyw. A w zasadzie to opiszemy dzisiaj kilka zawodów, które są naprawdę dziwne, z wielu różnych względów. Zapraszamy do lektury!


Łowca trendów

Jeśli jesteś niezwykle towarzyską duszą, a wszelkiego rodzaju imprezy są dla Ciebie kluczowym elementem życia, to z pewnością spodoba Ci się opcja pracy w roli łowcy trendów, zwanego też z angielskiego coolhunterem. Zadanie jest proste - Twoim zadaniem jest „wbijanie” na jak największą liczbę różnych imprez - małych, dużych, oficjalnych, prywatnych, branżowych i tak dalej, a następnie obserwowanie gości i wyłapywanie najnowszych trendów. Inaczej mówiąc, musisz przysłuchiwać się rozmowom, wychwytywać popularne tematy, słówka, zachowania, gadżety... po prostu wszystko, co można przekuć na nowoczesny, modny produkt, który następnie można sprzedać.

Właśnie tak - bo za łowcą trendów stoi duża korporacja, która ma na celu być na bieżąco z rynkowymi trendami. A ktoś te trendy musi przecież rozpoznawać. I to jest rolą coolhuntera.


Tester mebli

Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość dziwne, bo przecież wszyscy znamy na przykład ekspozycje ze znanej sieci meblowej, w której to automatyczny siłownik wywiera nacisk na fotel i zmniejsza go, symulując nieustanne siadanie i wstawanie. I rzeczywiście, większość badań wytrzymałości mebli przeprowadzanych jest przez automatyczne rozwiązania.

Ale istnieją pewne aspekty, których nie oceni żadna, najdoskonalsza nawet maszyna. Należy do nich między innymi szeroko pojmowany komfort. I tutaj na scenę wkracza tester mebli. Jego zadaniem jest przetestowanie ergonomii i wygody mebla. Czyli na przykład:

  • krzesła,
  • kanapy,
  • fotele,
  • leżanki,
  • szezlongi,
  • leżaki,
  • pufy.

itp. Sprowadza się to na przykład do długotrwałego wylegiwania się na kanapie i notowania swoich odczuć. Drzemka także jest w cenie! Podobnie ma się sprawa z fotelem - po prostu siedzisz na nim, myśląc o niebieskich migdałach, a po wszystkim wystawiasz ocenę dotyczącą komfortu. Brzmi jak wymarzone zajęcie dla każdego lenia, nieprawdaż?


Specjalista z dziedziny chrupkości chipsów

Tutaj mamy kolejny zawód, który jest idealnie skrojony pod konkretne potrzeby. Ta propozycja zachwyci miłośników chipsów. Po prostu codziennie otrzymujesz próbki smakowe najnowszych serii produktów i musisz ocenić ich jakość. Czyli smak, chrupkość, równość nasycenia kolejnych partii i tak dalej. Krótko mówiąc - opychasz się w pracy chipsami i jeszcze Ci za to płacą.


Tester psiej karmy

Na pierwszy rzut oka zajęcie to może się wydawać raczej zniechęcające, ale pozory mylą. Nie, nie oznacza ono, że musisz jeść karmę dla psów. Chodzi tutaj o rozpoznawanie smaków, które najlepiej przypadły do gustu badanym czworonogom. Oznacza to, że psy dostają kawałki mięsa z odpowiednimi zestawami przypraw, Ty dostajesz także identyczny zestaw. Następnie musisz skosztować te próbki, które psy zjadły w pierwszej kolejności, a także te, które nie cieszyły się zbytnią popularnością. Oczywiście po wszystkim należy sporządzić szczegółowy raport.

Tutaj jednak pewną trudnością może być to, że musisz mieć naprawdę wyczulony smak. Wszystko rozbija się bowiem o to, że jedzenie dla psów nie może być zbyt mocno przyprawione - a z punktu widzenia człowieka to nie jest wcale. Musisz więc umieć rozpoznawać te delikatne niuanse, które odróżniają karmę uwielbianą przez psy od tej, której czworonogi nie ruszą. A dla przeciętnej osoby będą to identyczne smaki!


Dźwiękowiec filmowy

W tym punkcie chcemy opisać ciekawe zajęcie, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim tym, których nudzi monotonia i którzy poszukują wiecznie nowych pomysłów, idei i po prostu oryginalności. Zadaniem dźwiękowca jest, jak łatwo odgadnąć, tworzenie dźwięków do filmów. Bo tak się składa (a o czym zapewne nie wiedziałeś), że wszelkie odgłosy, jakie słyszymy na ekranie podczas seansu, nie zostały nagrane bezpośrednio na planie, a dołożone dopiero później, na etapie postprodukcji. Co więcej - często jest tak, że odgłosy rzeczywistej czynności nie są wystarczająco wyraźne lub dobitne, by je zastosować.

Użyjmy przykładu. Często w filmach akcji w finałowych scenach mamy ujęcie, kiedy to bohater idzie w stronę pokonanego głównego antagonisty po podłodze zasypanej rozbitym szkłem. Towarzyszy temu przejmujący chrzęst szkła pod butami... otóż w przeważającej większości przypadków odgłos ten wcale nie został nagrany poprzez stąpanie po szkle. Zazwyczaj jest to podłożony dźwięk łamania najzwyczajniejszych w świecie krakersów! I właśnie tego typu nietuzinkowe rozwiązania są zadaniem dźwiękowców!


Sekser

Nazwa ta być może na pierwszy rzut oka brzmi intrygująco, ale rzeczywistość jest o wiele bardziej przyziemna. Ten zawód nie ma niczego wspólnego z seksem. Za to jest dosyć zabawny, a do tego wymaga niezłego refleksu i szybkiej orientacji. Zadaniem seksera jest bowiem sortowanie kurczaków pod względem płci. Owszem - wszystkie na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Są małe, żółte i szybko biegają. Twoja rola polega na tym, że musisz złapać każdego kurczaka po kolei, ocenić fachowym okiem jego płeć (to nie jest trudne, instruktaż zamyka się w minucie), a następnie przenieść go do odpowiedniej zagrody.


Betatester gier wideo

Ostatnia nasza propozycja zachwyci fanów gier wideo. Polega po prostu na testowaniu gotowych produktów i wyszukiwaniu w nich błędów. Jeśli więc lubisz granie w niestandardowy sposób polegające na odkrywaniu nowych sposobów rozgrywki oraz do tego chciałbyś mieć dostęp do przedpremierowych wersji - to bez wątpienia jest to zajęcie w sam raz dla Ciebie! Co więcej - testujesz nie tylko gry wideo klasy AAA, ale także gry typu indie, a także niektóre rodzaje oprogramowania. To Ty możesz zdecydować, co konkretnie Cię interesuje najbardziej.

(Poradnik)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%