Zamknij
REKLAMA

2 mln złotych na nowy sprzęt dla pilskiego szpitala

09:55, 08.10.2018 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj

Szpital Specjalistyczny w Pile wzbogaci się o sprzęt wartości 2 milionów złotych. Trafi on do Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii oraz na Oddział Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu.

Zapadła bowiem decyzja o przyznaniu Powiatowi Pilskiemu dofinansowania z budżetu państwa kwoty 1.592.000 zł na zakup sprzętu medycznego i wyposażenia dla dwóch oddziałów w pilskim szpitalu: intensywnej opieki medycznej i neurologii.

Władze Powiatu złożyły wniosek w lipcu tego roku, kiedy okazało się, że jest szansa na pozyskanie dodatkowych środków dla szpitala z rezerwy budżetowej. Wtedy Zarząd Powiatu zwołał sesję nadzwyczajną, bo warunkiem pozyskania tej ogromnej dotacji, było zabezpieczenie wkładu własnego w wysokości 398 tys. zł.

- Stanęliśmy wtedy przed niebywałą szansą pozyskania dodatkowych środków, a chodziło o kwotę blisko 1,6 mln złotych. I udało się. To będą kolejne duże inwestycje w pilskim szpitalu, tym razem w nowoczesny sprzęt i doposażenie oddziałów. Dodam, że w ciągu czterech lat inwestycje w szpitalu wyniosły już blisko 35 milionów złotych. To rekord w historii tej placówki. Dla porównania w poprzedniej kadencji zainwestowano w szpital 14 mln zł.  Ale naszym priorytetem jest podnoszenie jakości leczenia mieszkańców, dzięki czemu pilski szpital z każdym dniem staje się coraz nowocześniejszy - podkreśla starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Z kolejnych zakupów nowoczesnego sprzętu satysfakcji nie kryje dr n.med. Aldona Pietrysiak, zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Pile.

- To wspaniała wiadomość. Nowoczesny sprzęt na ta ważnym oddziale jakim jest intensywna opieka medyczna, gdzie ratuje się życie pacjentów jest niezbędny. Podobnie na neurologii niezbędne jest specjalistyczne wyposażenie sal, na których przebywa wielu pacjentów z udarami mózgu. Na pewno wszystko dobrze wykorzystamy z pożytkiem dla pacjentów.

Na OIOM trafi sprzęt wartości 1.790.000 zł, w tym: 8 respiratorów stacjonarnych, aparat USG, aparat do leczenia nerkozastępczego, 8 sztuk specjalistycznych łóżek z materacami przeciwodleżynowymi, stacja centralnego monitorowania - 210.000 zł, kardiomonitory – 240.000 zł.

Na neurologię zakupione zostaną specjalistyczne łóżka z materacami przeciwodleżynowymi.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

malowany Elekmalowany Elek

7 2

Co za zderzenie patrząc na plakat wyborczy a rzeczywistość: wory pod oczami, przerzedzone włosy na czubku głowy, wylewający się trzeci podbródek, głębokie bruzdy wokół nosa itd. 11:59, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dziwne Dziwne

6 2

A jak to jest że Starosta się chwali skoro plotki głoszą ze dofinansowanie załatwił były pracownik szpitala, a obecnie kandydat tam gdzie go nie chcą
14:59, 09.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone