Zamknij
REKLAMA

Ojczyzna dojna, niekolorowa

08:46, 22.08.2019 | Mariusz Szalbierz
REKLAMA
Skomentuj

"Czerwona zaraza już po naszej ziemi na szczęście nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować na dusze, nasze serca i nasze umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha. Nie czerwona, ale tęczowa" - powiedział podczas homilii w rocznicę Powstania Warszawskiego abp Marek Jędraszewski.

W obliczu przeważającej krytyki, z jaką spotkały się te słowa, ze wsparciem dla metropolity krakowskiego pospieszył o. Tadeusz Rydzyk: "Obwożą tych ludzi po całej Polsce, mają na to pieniądze, żeby siać propagandę, żeby niszczyć dzieci, młodzież, żeby zawracać głowę Polakom" - wyliczył dyrektor Radia Maryja.

Hierarcha z Krakowa powiada o tęczowej zarazie, a nie potrafi dostrzec innej zarazy. Tych wszystkich swoich zboczonych kompanów po fachu, w sutannach wzdętych na widok nieletnich chłopców i dziewczynek. Do tego grona należy m.in. abp Juliusz Paetz, u którego przez 15 lat Jędraszewski był biskupem pomocniczym. Było to dokładnie w tym czasie, który opisywano tak: "Arcybiskup Paetz wzywa kleryków do swojego pałacu. Robi im herbatę, obiecuje studia w Rzymie, przy okazji dotyka genitaliów. Klerycy skarżą się przełożonym, a ci próbują interweniować u biskupa pomocniczego Marka Jędraszewskiego. Ten bierze stronę arcybiskupa i zmusza dziekanów do rozesłania po parafiach listu". Listu, który całkowicie wybielał jego szefa-homoseksualistę.

W sianiu hejtu wobec środowiska LGBT abp. Jędraszewskiego wspiera kościelny "autorytet" w postaci koloratkowego biznesmena z Torunia, który hasło "ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie" potraktował dosłownie i wydoił z niej setki milionów złotych. To ten sam "autorytet", który ponad dwadzieścia lat temu rozpoczął wielką akcję sprzedaży cegiełek na rzecz ratowania Stoczni Gdańskiej. Cegiełki zostały sprzedane, pieniądze do stoczni nigdy nie trafiły. I do dziś nikt jakoś nie potrafi zapytać, co się z nimi stało.

"Jesteśmy katolikami, to i w rządzie trzeba być katolikiem, i w parlamencie trzeba być katolikiem, i w urzędach trzeba być katolikiem, a nie zostawiać katolicyzmu za drzwiami. I o taką Polskę chodzi" - twierdzi założyciel Radia Maryja.

Wychodzi na to, że czas, w którym wystarczy być uczciwym człowiekiem, to już czas passé. Dziś nade wszystko trzeba być katolikiem - najlepiej takim, który podryguje groteskowo na corocznych urodzinach Radia Maryja.

Jeśli dzisiaj w Polsce grozi nam jakaś zaraza, to na pewno nie ma ona koloru tęczy.

(Mariusz Szalbierz)

Redaktor naczelny Faktów Pilskich. Pasjonat i propagator rodzimego bluesa. Współautor encyklopedii „Blues w Polsce” oraz trzech edycji 5-płytowych „Antologii Polskiego Bluesa”. Publicysta muzyczny i juror festiwali bluesowych

Mariusz Szalbierz

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

jaja

4 6

i dobrze powiedział ten ksiądz 09:08, 22.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

witcherwitcher

5 3

ja,tutaj na tym forum,od zawsze nazywam ich nie inaczej niż,,czarna zaraza" 19:49, 22.08.2019


wódko, pozwól żyćwódko, pozwól żyć

5 6

Jeśli dzisiaj w Polsce grozi nam jakaś zaraza, to na pewno nie ma ona koloru tęczy.
(Mariusz Szalbierz)
Ma kolor zawartości flaszki Jack Daniel's 3 litry w pół drogi. 11:43, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

witcherwitcher

9 2

Kaczyński,bezdzietny stary kawaler,którego bratanica jest po trzecim ślubie i miała kłopot z ustaleniem ojcostwa jednego ze swych dzieci oraz abp Jędraszewski,nienawistny groteskowy staruch w sukience wyglądający jak drug queen w karnawale,stoja na straży,,tradycyjnej polskiej rodziny" :)) 17:56, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

(nie)katol(nie)katol

7 3

Widzita ludziska nawet pan bozia na Giewoncie ludziskom nie pomógł, wręcz przeciwnie pieruny przyciągał i raził niewinnych. To boski znak – nie głosujta na pisa bo popamientata. 19:09, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

rhrh

9 3

Precz z kaczyzmem! ! ! 22:16, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jack StrongJack Strong

7 2

To nie przez PiS. Od 1939 roku na Giewoncie przez krzyż przyciągający pioruny zginęło ok. 80 osób. Precz z tym krzyżem! 08:59, 23.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

witcherwitcher

3 2

precz z wszelkimi religijnymi totemami,którymi osr..a jest cała przestrzeń publiczna:( 16:40, 23.08.2019


REKLAMA
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone