Zamknij
REKLAMA

Manekiny wystawowe – do każdego sklepu inny

12:54, 06.03.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. pixabay

Manekiny wystawowe nie są jednolite. Mimo, że jako klienci nie zwracamy zbytnio na to uwagi, każdy sklep reklamuje swoje ubrania przy pomocy innego rodzaju manekinów. Sprawdźmy dlaczego tak się dzieje.

Po co nam manekiny wystawowe?

Zanim przejdziemy do podziału manekinów, zastanówmy się w ogóle do czego one służą? I komu są tak naprawdę potrzebne? Pierwsza odpowiedź, jaka przychodzi na myśl przy pierwszym pytaniu brzmi: „nie wiem”. No bo czy mają one jakąś inną funkcję niż prezentowanie ubrań? Manekin wystawowy robi za „żywą” reklamę danego sklepu. Zakłada się na niego jakąś część garderoby, która ma „mówić”: „w naszym sklepie kupisz taki produkt”. Często zdarza się, że właściciel/kierownik sklepu umieszcza pod manekinem kartkę z informacją o cenie danego produktu. W ten sposób otrzymaliśmy odpowiedź na drugie pytanie. Manekiny wystawowe służą przede wszystkim sklepowi. Informują potencjalnych klientów o cenie i dostępności jakiegoś towaru. Zachęcają również do jego kupna. Nie oznacza to jednak, że my, czyli potencjalni klienci, nie mamy żadnych profitów z funkcjonowania manekinów wystawowych. Dzięki temu, że są one na wystawce, widzimy część asortymentu sklepu bez wchodzenia do niego.

Rodzaje manekinów

Wiemy już, jaką funkcję pełnią manekiny wystawowe. Teraz zobaczymy, jakie ich rodzaje są używane przez sklepy. Wyróżnić możemy cztery główne grupy: męskie, damskie, dziecięce oraz specjalne. Do tych ostatnich zaliczamy m.in. ciążowe, plus size, sportowe czy bieliźniane. Podział manekinów wyjaśnia nam, dlaczego każdy sklep używa specyficznych dla swojego asortymentów manekinów wystawowych. Oczywistym jest, że w sklepie z elegancką modą męską (garnitury, koszule, itp.) używane będą manekiny męskie klasyczne. Jednak nie zawsze sprawdzą się one w sklepie sportowym. Sport to ruch, dlatego producenci manekinów dostarczają sprofilowany produkt. Dla sklepu biegowego najlepszy będzie manekin w pozycji biegowej. Z kolei firma sprzedająca towar dla pływaków doceni manekiny „wskakujące” do wody.

Sklepy odzieżowe z ubraniami dla kobiet również będą miały inne manekiny. Sprawdź na https://my-mannequins.pl/damskie-stylizowane.10. Nie tylko jako samą imitację człowieka i jego ruchów, ale również dodatkowe akcesoria. Męski sklep nie potrzebuje takich rzeczy, jak peruki czy rzęsy. Kobiety są bardziej wyczulone na takie dodatki i zwrócą uwagę na bardziej „żywy” manekin. Mnogość manekinów spowodowana jest ilością sklepów oferujących różne ubrania. Być może jako klient nie zwracamy na to szczególnej uwagi. Jednak czasem zdarza się, że na manekinie dostrzeżemy bluzkę „szytą na nas”.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone