Zamknij
REKLAMA

Buty Puma – nie tylko dla sportowców

19:04, 27.03.2018 | Materiały Partnera
Skomentuj
Fot. Materiał partnera

Obuwie sportowe początkowo gościło jedynie na parkietach boisk do gry w koszykówkę i na halach czy stadionach lekkoatletycznych. Jednak ze względu na swoją wygodę i coraz ciekawsze wzornictwo, szybko zyskało sobie zwolenników wśród osób, które ze sportem miały niewiele wspólnego. Marki obuwnicze szybko dostrzegły ten trend i obecnie produkują obuwie sportowe, które jednocześnie gwarantuje komfort w czasie aktywności fizycznej, zachowując elegancki wygląd, doskonale wpisujący się w założenia miejskiej elegancji. Przykładem mogą być tutaj buty jednej z najstarszych marek dbających o stopy sportowców – firmy Puma.

Puma – ciekawa historia marki

Puma jest jedną z najstarszych marek, które zajmują się produkcja obuwia sportowego. Początki firmy sięgają lat dwudziestych ubiegłego wieku. To wtedy dwaj bracia – Adolf i Rudolf Dasslerowie wspólnie założyli swoją pierwszą fabrykę. Ich produkty były na tyle popularne, by korzystały z nich reprezentacje olimpijskie Stanów Zjednoczonych i Niemiec w czasie igrzysk organizowanych w Berlinie w 1936 roku. Jednak z czasem drogi obu braci rozeszły się i powstały dwa największe przedsiębiorstwa produkujące obuwie i odzież dla sportowców – Adidas oraz Puma właśnie.

Na kolejne duże sukcesy w świecie sportu marka musiała poczekać do lat siedemdziesiątych dwudziestego wieku, kiedy to w butach Puma Pele uzyskał tytuł gracza Mundialu 1970 roku, który odbywał się w Meksyku. Kolejne dekady przynosiły kolejne sukcesy i rozwój marki i poszczególnych serii obuwia, które dzisiaj jest jednym z najchętniej kupowanych przez sportowców.

Czym charakteryzują się buty Puma?

Buty z charakterystyczną, szykującą się do skoku Puma, mają opływowy, nowoczesny kształt, który przyciąga uwagę nie tylko sportowców. Jednak dla tych ostatnich najważniejsze jest to, co kryje się w środku obuwia. Liczy się tutaj przede wszystkim technologia amortyzacji, która jest bardzo ważna w czasie biegania i uprawiania wielu innych sportów. Dzięki dużemu zainteresowaniu marka cały czas wypuszcza nowe serie obuwia. Są to unowocześnione, dobrze znane już serie dla biegaczy czy piłkarzy, ale także nowości np. dla sportów motorowych. Co ciekawe marka stawia również na zadowolenie klientów, którzy buty sportowe wybierają dla ich nietuzinkowego wyglądu. Dlatego nawiązuje współpracę z najlepszymi projektantami mody, w tym z Alexandrem McQueenem. Więcej na temat poszczególnych serii obuwia Puma można dowiedzieć się na stronie https://1but.pl/puma.

(Materiały Partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone