Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o zęby, by dentysta nie był koszmarem?

12:37, 17.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. pixabay

Wiele osób panicznie boi się dentysty i unikają go jak ognia. Jednak raz na jakiś czas należy udać się do gabinetu stomatologicznego na konsultację. Podpowiadamy, co robić, by konsultacja nie zamieniła się w bolesne leczenie.

Gabinet stomatologiczny, czyli fobia

Chyba nie ma drugiego lekarza, którego boimy się tak bardzo. Jednocześnie nie ma drugiego, którego powinniśmy odwiedzać tak często. Dentysta, bo o nim mowa, wywołuje u wielu ludzi strach. Na myśl o tym, że trzeba się do niego udać miękną nam kolana i robimy wszystko, by tylko odwołać wizytę. Skąd się bierze tak duży strach przed wizytą w gabinecie stomatologicznym? To tkwi w naszej głowie. Leczenie zębów jeszcze 10-15 lat temu, nie mówiąc o wcześniejszym okresie, było dość bolesne. Dentyści rzadko używali znieczulenia, więc rwanie czy leczenie zębów bardzo bolało. Jako że każdy z nas swoją pierwszą wizytę u dentysty odbył jako dziecko, kojarzymy ją z bólem. Dziś jednak nauka poszła do przodu i znieczulenie pozwala uniknąć bólu.

Jak uniknąć leczenia?

Jeżeli nie jesteś przekonany, co do bezbolesnego leczenia zębów, musisz o nie dbać bardziej niż przeciętny człowiek. Wszystko po to, byś mógł uniknąć wizyty u dentysty. Jak to robić? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste. Jednak zacznijmy od początku. Absolutną podstawą jest mycie zębów minimum dwa razy dziennie przez 2-3 minuty. W trosce o ich zdrowie możesz nawet szczotkować je po każdym posiłku. Do tego warto zaopatrzyć się w płyn do płukania jamy ustnej, który zabije pozostałe po myciu bakterie. Jednak to dopiero początek drogi. Zęby mamy jedne na całe życie i jeżeli nam wypadną, to nie odrosną. A o to nietrudno. Każdego dnia, przy każdym posiłku narażamy je na osłabienie i uszkodzenie. Lubisz gazowane słodzone napoje? Nie wyobrażasz sobie dnia bez pączka lub innego ciastka? Palisz papierosy, a w pracy wypijasz trzy kawy? To nic dobrego dla twoich zębów. Każdy dentysta Toruń powie ci, że jesteś na jak najlepszej drodze do ich zniszczenia. Jak tego uniknąć? Ogranicz cukry, pij mniej kawy, rzuć palenie i postaw na zdrową żywność. Więcej mleka i innych produktów mlecznych, warzyw, owoców oraz produktów bogatych w wapń i potas.

Dentysta – i tak go odwiedź

Powyższe rady to tylko część rzeczy, jakie możesz zrobić dla dobra swoich zębów. Jednak ich wprowadzenie nie zastąpi wizyty u dentysty. Warto raz na pół roku pójść do niego i skontrolować stan swoich zębów. Zwłaszcza, że jest to bezbolesne i trwa raptem minutę. Dentysta postawi diagnozę, a jak na nią zareagujesz – zależy wyłącznie od ciebie.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone