Zamknij
REKLAMA

Agregaty prądotwórcze do domu jednorodzinnego

00:00, 25.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Agregaty prądotwórcze są najbardziej znane na placach budowy. Doskonale sprawdzają się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do stałego źródła zasilania. Okazuje się jednak, że z tego samego powodu agregaty prądotwórcze używane są również przez osoby indywidualne. Dowiedz się jaki produkt wybrać do domu jednorodzinnego

Dlaczego warto posiadać agregat prądotwórczy

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem agregatu prądotwórczego oznacza to że najprawdopodobniej nieraz doświadczyłeś przerw w dostępie do energii elektrycznej. Powszechnie uważa się że takie problemy dotyczą raczej małych miejscowości lub wsi, na których ze względów bezpieczeństwa wyłączane jest zasilanie w przypadku burz, wichury lub śnieżycy. Okazuje się jednak że przerwy w dostępie energii elektrycznej mogą zdarzyć się nawet w centrum miasta. Współcześnie większość urządzeń nawet w domu jednorodzinnym zasilanych jest przez prąd. Przerwa w dostawie energii elektrycznej powoduje że przestaje działać nie tylko lodówka, zamrażarka czy zmywarka, ale również pompa wody oraz ogrzewanie. Osoby posiadające małe dzieci często korzystają z podgrzewaczy i różnego rodzaju sprzętu działającego na prąd i w momencie jego braku często rodzi się nie lada problem. Wszystko to powoduje że coraz więcej mówi się o posiadaniu agregatów prądotwórczych w domach. W zależności od potrzeb oraz częstotliwości i długości braku zasilania możemy dobrać produkt, który w pełni spełni nasze oczekiwania. XXI wiek powoduje, że przerwa w doborze prądu jest tak samo odczuwalna zarówno dla osób mieszkających w małych miejscowościach, jak i dużych miastach.

Agregat stacjonarny czy przenośny

Agregaty stacjonarne są zdecydowanie częściej wykorzystywany w miejscach, gdzie nie ma dostępu do źródła stałego zasilania. Produkty te wykorzystywane są najczęściej na placach budowy. Należy również zwrócić uwagę że agregatory stacjonarne są zdecydowanie droższe od przenośnych oraz posiadają dużo wyższe parametry. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia do domu warto więc się zastanowić nad funkcją, jaką będzie on pełnił oraz jak często będzie używany. Agregatory przenośne zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a są bardzo wydajne i mogą bez problemu służyć jako stałe źródło zasilania. Produkt ten doskonale sprawdzi się na działkach, biwakach oraz w domu jednorodzinnym jako zabezpieczenie na wypadek przerwy w dostawie prądu.

Model jednofazowy czy trójfazowy

Agregaty prądotwórcze do domu i na budowę znajdziesz Tu. Modele jednofazowe doskonale sprawdzą się jako źródło zasilania klasycznych urządzeń. Agregatory trójfazowe wybierane są, wtedy kiedy podłączamy sprzęt wrażliwy na skoki napięcia. W przypadku domków jednorodzinnych będą wszelkiego rodzaju telewizory czy laptopy. Agregatory trójfazowe wyróżniają się zabezpieczeniem przed skokami napięcia a tym samym powstaniu przepięć, które mogłyby doprowadzić do zniszczenia podłączonego urządzenia. Może być on sterowany zarówno mechanicznie, jak i elektrycznie. Dodatkową zaletą agregatów trójfazowych jest fakt, że wyposażone są one w dwa gniazda — jedno jednofazowe i drugie trójfazowe, co sprawia że urządzenie to posiada uniwersalne zastosowanie.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone