Zamknij
REKLAMA

Jak zaoszczędzić na wakacyjnym wyjeździe?

15:06, 13.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Lato to pora roku, na którą większość osób czeka z niecierpliwością, ponieważ zaczyna się wówczas okres urlopowy. Oznacza to więc, że można sobie pozwolić na długie dni wypełnione odpoczynkiem. Mało, kto decyduje się spędzać je w domu. Zazwyczaj jesteśmy spragnieni poznawania nowych miejsc. Czy wakacyjny wyjazd musi jednak okazać się kosztowny? Jakie są sposoby, aby na nim zaoszczędzić?

1. Planuj z wyprzedzeniem

Owszem, może okazać się, że skorzystanie z oferty last minute to bardzo dobra decyzja, jednak nie zawsze mamy pewność, że trafimy na promocje. Zazwyczaj im bliżej sezonu, tym ceny stają się wyższe. Dotyczy to nie tylko biletów lotniczych, ale i rezerwacji miejsc noclegowych. Kiedy więc należy rozplanować nasz wyjazd? Najlepiej zrobić to przynajmniej z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem.

2. Wybieraj mniej popularne miejsca

Typowo turystyczne kurorty wyróżniają zazwyczaj znacznie wyższe ceny i niekoniecznie są tego warte. Piękne widoki możemy zobaczyć także w innych miejscach, a prawdziwą kulturę oraz zwyczaje poznamy oddalając się od turystycznych miast. Z tego też względu niekoniecznie najlepszym wyborem będą chociażby stolice.

3. Oszczędzaj na komunikacji

Transport może okazać się bardzo kosztowny. Już samo dotarcie na lotnisko stanowi duże wyzwanie, zwłaszcza gdy chcemy kupić bilety na pociąg dla całej rodziny. Z dworca trzeba jeszcze przecież dostać się do miejsca wylotu, co pociąga za sobą dodatkowy koszt. Lepszym rozwiązaniem może być własne auto. Co z nim zrobić na czas urlopu? Skorzystać możemy ze strzeżonego parkingu. Jego cena jest zazwyczaj bardzo przystępna. Więcej na ten temat możemy dowiedzieć się na stronie https://modlinparking.pl/dojazd/.

4. Wynajmij apartament

Hotele to zazwyczaj najdroższe rozwiązanie i niekoniecznie wiąże się z najlepszym standardem. Bardzo dobrym wyborem będzie wynajem apartamentu. Otrzymujemy wówczas przestrzeń dostosowaną do naszych potrzeb, a co więcej, zyskujemy prywatność. Wynajem apartamentu jest opcją najkorzystniejszą w przypadku wyjazdu większą grupką osób. Wówczas koszt najmu zostanie podzielony na wszystkie osoby. W mieszkaniach prywatnych do dyspozycji jest zazwyczaj kuchnia. To dobry wybór dla osób, które chcą zaoszczędzić na wyżywieniu.

5. Szukaj promocji

Promocje można znaleźć praktycznie wszędzie. Dotyczą biletów lotniczych, rezerwacji miejsc noclegowych, posiłków w restauracjach, biletów na atrakcje turystyczne. Należy ich szukać z wyprzedzeniem. Często zakup różnego rodzaju biletów przez internet będzie o wiele tańszy niż na miejscu.

Tanie podróżowanie jest możliwe, co udowadniają liczni blogerzy i nie tylko. Wystarczy się do tego odpowiednio przygotować i wszystko dokładnie zaplanować. Szukajmy ciekawych rozwiązań, dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy, ale również poznamy dane miejsce od zupełnie innej strony. Można także korzystać z porad osób, które w danym miejscu już były.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone