Zamknij
REKLAMA

Choroba a urlop - czy chory może wyjechać?

10:36, 21.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Choroby przewlekłe są najczęstsza przyczyną zgonów na całym świecie, w tym w Polsce. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), choroby chroniczne odpowiadają za około 63 proc. zgonów rocznie. Najczęstszą przyczyną zgonów są: choroby układu krążenia (przyczyniają się do 17,3 mln zgonów każdego roku), nowotwory (7,6 mln) i przewlekłe choroby układu oddechowego (4,2 mln). Pojawia się więc pytanie, czy osoby chorujące na serce, cukrzycę lub astmę mogą podróżować?

Ubezpieczenie od chorób przewlekłych

 Nie ma znaczenia, z jaką chorobą się zmagasz – jeśli Twoje samopoczucie jest dobre, a lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwwskazań do urlopu poza granicami kraju, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczął takowy planować. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu, rozszerzonym o choroby przewlekłe.

Pełną listę chorób przewlekłych znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 28 października 2011 r. w sprawie wykazu chorób oraz wykazu leków i wyrobów medycznych, które ze względu na te choroby są przepisywane bezpłatnie, za opłatą ryczałtową lub za częściową odpłatnością. Niestety towarzystwa ubezpieczeniowe często interpretują chorobę przewlekłą nieco inaczej, dlatego w pierwszej kolejności musisz znaleźć firmę, która oferuje polisę jaka Cię interesuje.

 Przezorny zawsze ubezpieczony

 Cierpiąc na jedną z chorób przewlekłych masz świadomość tego, że w każdej chwili jej objawy mogą się nasilić, przez co trzeba będzie skorzystać z pomocy lekarskiej. Koszty leczenia za granicą nie należą do najniższych, dlatego przyda się rozszerzona polisa turystyczna gwarantująca pomoc, gdy pojawią się kłopoty ze zdrowiem lub zdarzy się nieszczęśliwy wypadek. Pakiet typu Travel insurance with pre existing medical conditions oferują firmy takie jak Insurance Choice. Jest to polisa dla osób, które są obarczone większym ryzykiem, że będą musiały skorzystać z pomocy medycznej za granicą. Ale pakiety skrojone na miarę oferują nie tylko firmy ubezpieczeniowe z Wielkiej Brytanii, także w Polsce można znaleźć tego typu polisy. Trzeba jedynie przygotować się na to, że składka będzie dużo wyższa od standardowej polisy turystycznej o jakieś 100-200 procent, ze względu na zwiększone ryzyko, o którym zostało już wcześniej wspomniane.

 Więcej szczegółów znajdziesz na stronie https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone