Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie taksówki - jak je wybrać?

09:09, 22.08.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Przeglądając oferty pakietów ubezpieczeniowych łatwo zauważyć, że polscy ubezpieczyciele niezbyt przychylnym okiem patrzą na właścicieli samochodów innych niż standardowe. Można się o tym przekonać próbując znaleźć ubezpieczenie dla pojazdu specjalistycznego, takiego jak taksówka. Ceny takich polis są mocno zawyżone, a do tego oferowana ochrona nie jest tak kompleksowa jak mógłaby być, przez co gra nie jest warta świeczki. Co jest przyczyną takich zabiegów?

Powodów podnoszenia składek ubezpieczeniowych dla kierowców taksówek może być wiele. Jednym z nich jest intensywniejsza eksploatacja pojazdu, przez co zwiększa się prawdopodobieństwo jego uszkodzenia lub zepsucia. Do tego dochodzą jeszcze konflikty z pasażerami, które również mogą być przyczyną korzystania z pomocy ubezpieczyciela. Ubezpieczyciel zdaje sobie sprawę, że straty wynikające z częstego wypłacania odszkodowań kierowcom taksówek mogą być ogromne, przez co zapobiegawczo podnosi cenę składek. Często też nie ma dla niego znaczenia bezszkodowa jazda.

Jak dokonać właściwego wyboru?

Mówi się, że cena nie gra roli, gdy w grę wchodzi życie i zdrowie ludzkie. W tym przypadku jest trochę inaczej. Suma gwarancyjna, jeśli chodzi o ubezpieczenie OC, jest narzucona z góry i wynosi 5 milionów euro dla szkód osobowych i milion euro dla szkód materialnych. Dlatego najkorzystniej jest skorzystać z porównywarek ofert różnych ubezpieczycieli, które pozwolą nam w mgnieniu oka wyłonić najlepszą pod względem cenowym ofertę.

Wysokie stawki ubezpieczeniowe kierują myśli taksówkarzy na złe tory. Zaczynają się oni zastanawiać, ile zaoszczędzą, jeśli w ogóle się nie ubezpieczą. Niestety jest to tylko pozorna oszczędność, gdyż kary wynikające z braku aktualnej polisy są ogromne, a koszty naprawy uszkodzonego pojazdu mogą doprowadzić poszkodowanego do ruiny.

Kompleksowe ubezpieczenie

Samochód dla taksówkarza jest miejscem pracy i głównym źródłem dochodu, dlatego jego ochrona jest tak ważna. Nie wystarczy więc ubezpieczenie OC, przyda się też zabezpieczenie na wypadek kradzieży AC, NNW i Assistance. Niektóre pakiety ubezpieczeniowe chronią również przed niebezpieczeństwem ze strony niesfornych pasażerów, którzy mogą stanowić zagrożenie zarówno dla kierowcy jak i samochodu. Na rynku znaleźć można pakiet ubezpieczeniowy dostosowany do potrzeb kierowców taksówek taki jak Taxi fleet insurance. Roztacza on opiekę nad pracą taksówkarza i daje mu możliwość wykonywania jej w spokoju i bez strachu o to, co może się zdarzyć.

Szczegóły znajdziesz pod adresem https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone