Zamknij
REKLAMA

Depilacja laserowa to nie jedyne rozwiązanie. Jak skutecznie pozbyć się owłosienia?

12:05, 27.09.2018 | Materiał Partnera

Współczesne gabinety kosmetyczne oferują szereg zabiegów umożliwiających pozbycie się niechcianego owłosienia. Jakie metody depilacji ma do dyspozycji kobieta XXI wieku?

Usuwanie woskiem boli, ale daje efekty

Depilacja była znana kobietom w starożytnej Grecji oraz Rzymie. Wówczas panie stosowały albo wypalanie płomykiem lampki oliwnej, albo kremy z pumeksów. Dziś metody diametralnie się zmieniły. Kobiety wykorzystują do tego chociażby wosk. Można go stosować na zimno lub na gorąco. Pierwsza opcja polega na rozgrzaniu wosku do temperatury umożliwiającej przyłożenie go do ciała bez dodatkowych oparzeń czy owrzodzeń. Gdy ostygnie, należy go płynnym ruchem oderwać. To trudny zabieg, dlatego można z niego skorzystać w salonie kosmetycznym. Usuwanie owłosienia zimnym woskiem to nic innego jak przyklejanie wcześniej rozgrzanych plastrów na ciało. Trzeba je jednak oderwać gwałtownym ruchem praktycznie zaraz po naklejeniu. W przeciwnym razie plaster może się zbyt mocno przykleić i wytworzyć rany. Po takim zabiegu włosków pozbędziemy się na okres około czterech tygodni.

Tradycyjna maszynka dobra, ale na krótko

Golenie jest zdecydowanie bardziej przyjemną aktywnością niż wyrywanie włosów woskiem. Niestety, trzeba go powtarzać znacznie częściej, bo nawet co drugi dzień. Depilację maszynką najlepiej wykonywać w czasie kąpieli, gdy skóra jest rozgrzana. Do golenia możemy użyć kremu lub żelu, w celu uniknięcia podrażnień. Także po zakończeniu zabiegu możemy nawilżyć ciało, by zredukować zaczerwienienia.

Kremy i pianki skuteczne, ale nie dla skóry wrażliwej

Stosowanie kremów i pianek do depilacji jest bardzo proste. Wystarczy nałożyć specyfik na ciało i odczekać pięć minut. W tym czasie zawarte w preparatach składniki rozpuszczą włosy. Zabieg ten usuwa włosy nawet na cztery tygodnie. Nie powinny jednak z niego korzystać osoby ze skórą wrażliwą. W wyniku zachodzących reakcji chemicznych mogłoby dojść do mocnych podrażnień.

Depilacja laserowa Kalisz najskuteczniejszą metodą

Jeśli chcemy pozbyć się włosów na dłużej niż kilka tygodni, powinniśmy udać się do salonu kosmetycznego. Depilacja laserowa da bowiem najlepsze efekty. Polega ona na naświetleniu skóry wiązką lasera. Światło zostaje pochłaniane przez melaninę, która zamienia je w ciepło i niszczy cebulkę włosa. W ten sposób pozbywamy się włosków nawet na kilka lat. W tym celu potrzebna jest seria kilku zabiegów. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie jednego z salonów. Depilacja laserowa nie jest jednak możliwa u kobiet w ciąży, osób z łuszczycą, przebarwieniami, czy świeżą opalenizną. Dlatego przed zabiegiem warto dowiedzieć się, czy na pewno możemy z niego skorzystać.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone