Zamknij
REKLAMA

DJ na wesele - lepszy niż zespół?

15:22, 20.12.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Urządzając wesele mamy wiele spraw do załatwienia. Rezerwujemy kościół i salę, ustalamy menu, kupujemy suknie ślubną oraz garnitur. Zastanawiamy się nad wyborem dekoracji i zapewnieniem miejsc noclegowych gościom przyjęcia. Przychodzi również czas na wybranie muzyki. Bez niej przecież nie będzie tańca do białego rana.

Muzyka – najważniejsza rzecz na weselu

Muzyka to niewątpliwie jeden z tych elementów bez których nie może się obejść wesele. Ma ona wygrywać melodie do tańca, a jej autorzy powinni zachęcać do wspólnej zabawy gości. Wiele par decyduje się również na subtelną muzykę towarzyszącą posiłkom. Wówczas muzyka ma jedynie dyskretnie tworzyć klimat. Jeśli zaczynamy myśleć o muzyce na wesele to musimy wziąć pod uwagę dwie podstawowe opcje. Pierwszą z nich jest zespół weselny, a drugą znacznie nowocześniejszą DJ.

Zespół na wesele – gwarancja muzyki na żywo

Zespół na weselu to już niejako tradycja. Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić innego rozwiązania. Najczęściej dwu lub kilku osobowy skład będzie wykonywał muzykę na żywo, choć oczywiście może korzystać z już nagranych utworów. Zwłaszcza gdy będzie ona miała jedynie urozmaicać posiłek. Zespół zazwyczaj posiada jednego wodzireja. Jego zadaniem jest poprowadzenie całego wesela od strony rozrywkowej. To on ma zachęcać gości do wyjścia na parkiet oraz wzięcia udziału w przygotowanych konkursach. Jego zadaniem jest również obserwacja reakcji na graną muzykę. Dobry zespół będzie miał w zanadrzu kilka repertuarów i dopasuje się do oczekiwań gości weselnych. Bardzo często bowiem jest tak, że Para Młoda ściśle chce ustalić repertuar. Większość zespołów się na to nie zgadza, właśnie ze względu na fakt iż gusta są różne. To co będzie podobało się małżonkom nie musi wcale zachęcać ich gości do wyjścia na parkiet.DJ na wesele – światowe hity w oryginalnym brzmieniu

Innym, dość nowoczesnym rozwiązaniem jest wynajęcie na wesele DJ. – Sceptycznie patrzeć na tego typu osobę może patrzeć starsze pokolenie zaproszonych gości. – tłumaczy Katarzyna Zupka, Wedding Planner z https://wedding.pl/. Jednak szybko przekonają się do muzyka jeśli ten zaprezentuje szeroki wachlarz utworów. To bardzo istotne, by DJ miał przygotowaną obszerną playlistę. Wówczas ma pewność, że trafi w gusta większości. Przed weselem warto jest omówić z taką osobą własne preferencje, a także upodobania gości. Przewagą Dj nad zespołem muzycznym jest fakt, iż potrzebuje znacznie mniej miejsca na rozstawienie całego sprzętu. Ten będzie służył mu do wygrywania i miksowania światowych utworów. Taka osoba nie zaśpiewa na naszym weselu, ale da nam posłuchać osób rozpoznawalnych w różnych krajach. Ich głos z pewnością nas nie zawiedzie. DJ tak jak wodzirej powinien poprowadzić zabawy, zwłaszcza te w trakcie oczepin.

DJ na wesele czy zespół? Co wybrać?

Pierwszą istotną kwestią będzie przekrój wiekowy panujący na weselu. Choć osoby starsze lubią się dobrze bawić na weselu to mogą bardzo sceptycznie podchodzić do DJ. Dla nich odpowiedniejszy z pewnością byłby zespół grający muzykę na żywo. Natomiast jeśli Para Młoda zaprasza głównie osoby młodsze, w tym wielu przyjaciół, to dla nich wybór DJ jest czymś zupełnie naturalnym. Na korzyść DJ będzie wpływało kilka czynników. Po pierwsze jest tańszy niż zespół. Po drugie jego sprzęt nie zajmuje tak wiele miejsca jak wszystkie instrumenty muzyków. Jednak ci drudzy mają ta przewagę, że zawsze zagrają na żywo. Nie będzie również problemu z nagłą zmianą repertuaru, gdy okaże się, że goście słabo się bawią. Zespół ma również ściśle podzielone role. Oprócz muzyków oraz wokalu pojawia się wodzirej. Będzie on obserwował gości oraz ich reakcje na różne utwory, czy proponowane zabawy. To on urozmaici całą uroczystość komentarzami i zapowiedziami. W przypadku DJ może być z tym różnie. Taka osoba zazwyczaj jest sama. Musi więc skupić się na puszczaniu dobrej muzyki. Tym samym zostaje mało czasu na obserwacje reakcji publiczności. Jednak DJ ma jeszcze jedną dość silną przewagę nad zespołem. Mowa tu o puszczaniu spokojnej muzyki w trakcie posiłków. Sam w tym czasie również może się zregenerować przed następną turą pokazywania swoich umiejętności. W poszukiwaniu DJ-a pomagają liczne portale ślubne, np. https://wedding.pl/dj-na-wesele/lublin. Takie strony pomagają rozeznać się w temacie i wybrać najlepszego muzyka na najważniejszy dzień w życiu pary młodej.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone