Zamknij
REKLAMA

Dziecko w wieku szkolnym – jakie ubrania wybrać?

14:41, 13.02.2019 | materiały partnera

Najmłodsze dzieci, które dopiero zaczęły uczęszczać do szkoły, zazwyczaj jeszcze same nie decydują o tym, co ubiorą na lekcje. Dlatego obowiązek ten należy do rodziców. Jednak często skompletowanie odpowiedniej stylizacji stanowi sporą trudność. W końcu trzeba zwrócić uwagę na wiele ważnych kwestii. Chcemy, by ubranie podobało się dziecku, a zarazem było funkcjonalnie i nie sprawiało problemów w trakcie czyszczenia. Zatem przyjrzyjmy się najważniejszym zasadom, które pomogą nam w skompletowaniu dziecięcej stylizacji do szkoły.

Wysoka jakość materiałów

Pamiętajmy o tym, że ubrania dla dzieci powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Tylko dzięki temu możemy być pewni, że tkanina nie podrażni delikatnej skóry. Dlatego powinniśmy omijać wszystkie bluzki, bluzki i podkoszulki, które są zrobione ze sztucznego materiału jak np. poliester. O wiele lepszym rozwiązaniem będą naturalne tkaniny, dzięki którym dziecko nie będzie się mocno pociło, a skóra będzie mogła swobodnie oddychać. Właśnie z tego powodu powinniśmy przede wszystkim postawić na bawełnę.

Postawmy na parę warstw

Ważne jest to, żeby w przypadku dziecięcej stylizacji do szkoły, postawić na warstwy. Dzięki temu dziecko będzie mogło samo decydować, czy jest mu ciepło, czy zimno. W razie takie sytuacji zawsze ma możliwość zdjęcia lub założenia wierzchniego ubrania. Pamiętajmy tylko o tym, że niektóre dzieci w trakcie zabawy na przerwie zapominają o zabraniu niektórych rzeczy. Dlatego warto dodać na metce podpis pozwalający ustalić, kto jest właścicielem bluzy lub kurtki.

Koszulki dziecięce – dobra baza do szkolnej stylizacja

Skoro już wiemy, że szkolna stylizacja powinna opierać się na paru warstwach, to zwróćmy też uwagę na jego najważniejsze części. Przede wszystkim warto postawić na koszulkę z nadrukiem, ponieważ będzie stanowiła dobrą podstawę, a przy okazji ma ciekawy wygląd. W takim przypadku najlepiej, jeżeli bluzka będzie miała delikatny kolor, np. biały, żółty, zielony, niebieski lub różowy. Dzięki temu łatwiej będzie ją dopasować do kolejnych warstw. Zwróćmy też uwagę na to, by koszulki dziecięce wyróżniały się ciekawymi nadrukami. Wtedy będą bardziej odpowiednie dla najmłodszych, a przy okazji zabawne i wygodne. Takie modele znajdziemy na stronie https://www.tulzo.com/bluzy-koszulki-dla-dzieci.

Pozostałe części garderoby

  • Okrycie wierzchnie – bez wątpienia nie możemy zapomnieć o tym elemencie garderoby. Dzięki temu dziecku na pewno nie będzie zimno, a poza tym mamy do dyspozycji naprawdę duży wybór, m.in. bluzę, sweter lub kurtkę. Konieczne jest tylko to, żebyśmy zwrócili uwagę na pogodę.
  • Spodnie lub spódnicę – pamiętajmy o tym, że spodnie bez względu na płeć dziecka będą dobrym wyborem w przypadku szkolnej stylizacji. Poza tym możemy wybrać wzorzyste lub kolorowe modele, żeby nieco uatrakcyjnić strój. Jeżeli chodzi o spódnicę, to nie zawsze jest odpowiednia. Szczególnie wtedy, gdy jest bardzo zimno. Choć warto pamiętać o tym, że można do nich dobrać grube rajstopy lub leginsy.
(materiały partnera)
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone