Zamknij
REKLAMA

Optymalizacja kosztów logistyki

14:14, 07.03.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Logistyka dotyczy wielu zagadnień i czynności, które mają realny wpływ na koszty przedsiębiorstwa. Zalicza się do nich m.in. zarządzanie łańcuchem dostaw, transport czy składowanie i przechowywanie towaru. Ma to duże znaczenie zwłaszcza  w przypadku sklepów internetowych. To właśnie czas oraz jakość dostawy w dużym stopniu determinuje zadowolenie klientów. Czy możliwa jest optymalizacja kosztów logistyki przy jednoczesnym zwiększeniu satysfakcji klientów? Oczywiście, że tak! W tym celu warto skupić się nawet na najdrobniejszych szczegółach. 

Koszty opakowania

Każda wysyłka towaru wiąże się z jego zapakowaniem oraz zabezpieczeniem, które ma chronić przesyłkę podczas transportu. Czy istnieje jakiś sposób na zmniejszenie kosztów, jakie musimy co miesiąc ponosić na opakowania? Wydaje się, że najlepsze rozwiązanie stanowi negocjacja cen oraz hurtowe składanie zamówień. Musimy wiedzieć, że im więcej opakowań jesteśmy w stanie zamówić, tym większą zniżka nam przysługuje. Stały klient to przecież najlepszy partner biznesowy. Nie oznacza to jednak, że możemy przestać monitorować rynek. Nowe firmy często oferują atrakcyjne rabaty, aby skupić na sobie uwagę, zdarza się, że warto to wykorzystać.

 Koszt przesyłki

Cena przesyłki ma duże znaczenie w ostatecznej kwocie transakcji. Analiza zachowań konsumenckich potwierdza, że jej wysokość ma dla klientów duże znaczenie. Jako właściciele sklepu internetowego nie mamy znaczącego wpływu na ten czynnik możemy jednak postarać się zmniejszyć rozmiar nadawanych paczek. Często jest on przesadnie zawyżony przez zastosowanie zbyt dużej ilości wypełniacza w paczce, to samo zresztą dotyczy ich wagi. Możemy także sprawdzić, jakiego rozmiaru paczki nadajemy najczęściej i negocjować cenę zgadzając się jednocześnie na większy koszt wysyłki paczki o dużych rozmiarach. 

Skorzystanie z usług firmy logistycznej

Na prawidłowo funkcjonującą logistykę w firmie składa się szereg procesów, których możemy nie być nawet świadomi, jeżeli nie mamy żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Z tego też względu dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z usług zewnętrznej firmy logistycznej. Przykładową ofertę tego typu znajdziemy na stronie firmy Pro Log, która działa w Warszawie: http://pro-log.com.pl/. Powierzenie zadań firmie zew. pozwoli ograniczyć koszty pracownicze. Nie wystarczy bowiem zatrudnienie jednej osoby, logistyka to cały, potężny dział, który wymaga współpracy nawet kilku specjalistów. Ponadto, dobrym krokiem będzie także inwestycja w oprogramowanie logistyczne, pozwalające znacząca zwiększyć produktywność firmy. 

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone