Zamknij
REKLAMA

Jak wyjść z długów? 5 porad, które warto znać

09:59, 29.03.2019 | artykuł sponsorowany

Długi mogą dopaść każdego z nas. Gdy już mamy problemy finansowe, nie powinniśmy jednak chować głowy w piasek. Oto 5 porad, które pomogą Ci w poprawie swojej sytuacji i wyjściu z zadłużenia!

Nagła utrata pracy, choroba, kradzież, oszustwo, niespodziewany duży wydatek – to tylko niektóre przypadki, gdy możemy wpaść w długi. Jeżeli pojawiają się problemy, najlepiej zacząć działać od razu – im prędzej stawimy czoła przeciwnościom losu, tym łatwiej możemy je pokonać.

Gdy również masz problemy z długami, sprawdź 5 porad przygotowanych przez serwis http://myfoodtruck.pl/, które pomogą Ci w wyjściu z trudnej sytuacji!

1. Poszukaj dodatkowych źródeł dochodu

Nie musisz decydować się od razu na podjęcie nowej pracy, ale możesz poszukać zarobku na inne sposoby.

Przykładowo, jeżeli masz w domu niepotrzebne przedmioty, możesz zdecydować się na ich sprzedaż za pośrednictwem serwisów aukcyjnych albo ogłoszeniowych. Możemy również zacząć oferować różne usługi, na przykład dawać korepetycje, sprzątać, zajmować się opieką nad dziećmi.

Nawet niewielkie dodatkowe dochody pomogą w szybszym wyjściu z zadłużenia!

2. Skontaktuj się z bankiem i innymi wierzycielami

Gdy masz długi i dodatkowo masz kredyt albo pożyczkę, pamiętaj o tym, żeby najlepiej nie rezygnować ze spłaty swojego zobowiązania. Nawet niewielkie opóźnienie w spłacie raty może spowodować naliczenie dodatkowych kar.

Jeśli widzimy, że mogą pojawić się problemy ze spłatą rat albo innych rachunków, warto skontaktować się z wierzycielami i przedstawić im swoją sytuację. Przykładowo, wiele banków może rozłożyć dług na mniejsze raty, wydłużając termin spłaty zobowiązania.

3. Zacznij oszczędzanie

Z długów wyjdziemy łatwiej wtedy, gdy zaczniemy oszczędzać pieniądze. Bardzo pomocne może być wtedy przygotowanie domowego budżetu, w którym zaczniemy zapisywać takie informacje jak swoje wydatki i wpływy.

Zmiana abonamentu na tańszy, anulowanie drogich subskrypcji on-line, rezygnacja z określonych zakupów, na przykład regularnej kawy na mieście albo z wyjść do kina w weekendy, samodzielne gotowanie w domu zamiast zamawiania jedzenia – to jedynie parę propozycji, aby zmniejszyć swoje koszty.

4. Nie zaciągaj kolejnych zobowiązań

Osoby, które już teraz mają zadłużenia, są narażone na negatywne skutki spirali finansowej – newsy często poruszają ten temat, prezentując sylwetki dłużników, którzy zaciągali coraz to nowe pożyczki na spłatę swoich dotychczasowych zobowiązań.

Gdy masz długi, wystrzegaj się kolejnych pożyczek i kredytów, nawet jeśli bank lub pozabankowa firma pożyczkowa oferują je od ręki. Dodatkowe zobowiązanie w postaci rat do spłacenia może być bardzo dużym wyzwaniem!

5. Pomyśl o upadłości konsumenckiej

Dłużnicy, którzy mają poważne problemy finansowe, mogą skorzystać także z instytucji upadłości konsumenckiej. To dobre wiadomości dla tych osób, które mają spore długi i małe szanse na poprawę swojej sytuacji!

Upadłość konsumencka polega na przygotowaniu i wdrożeniu odpowiedniego planu oddłużeniowego, który może obejmować również anulowanie określonych długów. To szansa na rozpoczęcie życia z czystą kartą!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone