Zamknij
REKLAMA

Protetyka stomatologiczna na Żoliborzu, a może gdzieś indziej? – jak wybrać gabinet i metodę leczenia

14:13, 04.04.2019 | artykuł sponsorowany

Kiedy zachodzi potrzeba skorzystania z usług protetyka, należy wcześniej zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Po pierwsze – jaki gabinet wybrać oraz jak najlepiej będzie znaleźć odpowiedni. Po drugie – jaką metodę leczenia wybrać, aby była ona stosowna do naszego problemu, a jednocześnie spełniała nasze oczekiwania.

Zanim przystąpimy już do rozmów z lekarzem na temat właściwego leczenia, warto w ogóle dowiedzieć się, jak odnaleźć dobry gabinet. Jeżeli poszukujemy np. protetyka na Żoliborzu. Można posłużyć się oczywiście Internetem. Dobrym sposobem będzie wykorzystanie wyszukiwarki internetowej, do której wystarczy wpisać interesujące nas hasło. W tym wypadku, jednym z wielu może być chociażby - protetyka stomatologiczna Żoliborz. Wyniki wyszukiwania, przedstawią nam najpopularniejsze oferty gabinetów, które znajdują się we wskazanej okolicy, należy jednak pamiętać, że to nie wszystko.

Opinie i recenzje

Jeżeli interesuje nas korona porcelanowa na Żoliborzu mogą być bardzo atrakcyjne oferty, ale nie mamy pewności, czy mamy tam do czynienia z wykwalifikowanym specjalistą. Przekonajmy się wcześniej, czy dany gabinet oraz lekarz, cieszy się dobrymi opiniami wśród pacjentów. W tym, także pomoże nam sieć.

Skorzystajmy z różnego rodzaju for lub grup na portalach społecznościowych, które skupiają osoby interesujące się danym zagadnieniem. Z pewnością znajdzie się sporo życzliwych osób, które zechcą udzielić nam opinii, jeżeli wstawimy tam stosowne zapytanie.

Pytajmy o wszystko. W zasadzie im więcej w tym temacie się dowiemy, tym oczywiście lepiej. Czy chodzi o protezy zębowe, czy też o inne usługi, pewne jest to, że musimy zwrócić uwagę na pewien balans, jaki musi zachodzić pomiędzy ceną, a jakością wykonywanych zabiegów. Dopytujmy o kwalifikacje, posiadane certyfikaty i specjalizacje. Niekiedy możemy natrafić na gabinet, który zajmuje się w głównej mierze tylko jednym rodzajem usług, a wszystkie inne mogą być wykonywane nie tak bardzo profesjonalnie.

Jeśli to już mamy za sobą, udajmy się na wizytę wstępną. Porozmawiajmy z lekarzem, który z pewnością zada nam kilka pytań dotyczących naszego problemu, po czym powinien on podać nam wstępne możliwości i metody leczenia.

Metody protetyczne

1. Protezy

Dzielą się na częściowe i całkowite. Mają w pełni zastąpić naturalne zęby i przywrócić podstawowe funkcje żucia, estetykę oraz odpowiednią artykulację. Częściowe protezy, wykorzystują jako podporę zęby naturalne, które posiada pacjent. W wypadku protezy całkowitej, utrzymuje ją obecność śliny, między płytą protezy, a błoną śluzową. Kiedy uzupełnia się maksymalnie trzy ubytki, stosuje się tzw. mikroprotezy z akrylu. Akryl świetnie radzi sobie z utrzymaniem protezy, a także gwarantuje zadowalające względy estetyczne.

2. Korony

Korony są stałym elementem. Zakłada się je w miejsce ubytku. Są typem protetycznej odbudowy, osadzonej w koronie naturalnego zęba. Koronę zakłada się na stałe, więc nie ma możliwości jej wyjęcia, ponieważ musi w pełni przykryć i zastąpić ząb, który uległ uszkodzeniu. Ząb zostaje wzmocniony, a także poprawia się jego estetyka – wyrównanie i kształt. Dzięki odpowiednim materiałom, korona może być idealnie dobrana do naturalnego koloru zębów.

3.Mosty

Są jedną z lepszych metod częściowych uzupełnień. Są zakładane na stałe, a ich zaletą jest to, że w jamie ustnej, zajmują tyle samo miejsca, co naturalne zęby. Użytkownik nie czuje dyskomfortu, ponieważ siła żucia jest przenoszona w fizjologiczny sposób. Dzięki nim, zostaje odbudowany prawidłowy zgryz, a także zapobiega się zanikowi kości.

4. Implanty

Implanty to po prostu sztuczne, tytanowe korzenie zębowe, które są bardzo wytrzymałe i świetnie tolerowane przez organizm. Są bardzo trwałe, wygodne i nieinwazyjne. Implanty, na stałe zrastają się z kością, dzięki czemu zastępują utracony korzeń. Dzięki nim, pacjent może znowu cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem oraz pełną swobodą w spożywaniu posiłków. Jest to znacznie ułatwienie codziennego funkcjonowania.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone