Zamknij
REKLAMA

Kiedy dom opieki to najlepszy wybór dla seniora?

10:59, 11.04.2019 | artykuł sponsorowany

Wielu bliskich decyduje się na samodzielną opiekę nad starszymi osobami. W rzeczywistości jednak takie rozwiązanie nie zawsze jest najlepsze. Kiedy warto pomyśleć o wyborze domu spokojnej starości?

Choroby starsze, na przykład Alzheimera czy choroba Parkinsona, niepełnosprawności, trudności w wykonywaniu podstawowych czynności – gdy takie trudności dotykają także naszych bliskich, często pojawia się problem.

Wybór domu spokojnej starości dla seniora może być dużym wyzwaniem – wiele osób traktuje takie rozwiązanie jako ostateczność, ale są również i takie, które uważają wybór domu opieki dla bliskiej osoby za niewdzięczność w stosunku do niej. Tak naprawdę może być to jednak najlepsze posunięcie, jeśli zależy nam na jej bezpieczeństwie i komforcie.

Kiedy warto zdecydować się na dom opieki dla seniora? Temat porusza serwis internetowy http://25fps.pl/.

Dom seniora – profesjonalna opieka przez 24 godziny na dobę

W nowoczesnych domach spokojnej starości, które działają w całej Polsce, seniorzy mogą otrzymać profesjonalną, fachową obsługę przez 24 godziny na dobę.

Wsparcie opiekunów i pielęgniarek, wykwalifikowanych lekarzy, a także dostęp do nowoczesnego zaplecza rehabilitacyjnego, wyżywienie, ciekawe atrakcje – to wszystko powoduje, że dom seniora może być dla starszej osoby najlepszym rozwiązaniem, gdy rodzina nie może zapewnić jej odpowiedniego wsparcia.

Osoby specjalizujące się w opiece nad osobami starszymi posiadają właściwe zaplecze, wiedzę oraz doświadczenie do tego, aby zapewnić swoim podopiecznym właściwą opiekę przez cały czas – dla bliskich to pewność, że senior jest w dobrych rękach.

Kiedy dom spokojnej starości to najlepszy wybór?

Dom opieki dla seniorów najczęściej wybierany jest przez rodzinę wtedy, gdy pojawiają się przyczyny obiektywne, na przykład:

  • brak opiekuna dla osoby starszej
  • niemożność samodzielnego sprawowania opieki
  • brak możliwości rezygnacji z pracy, by opiekować się seniorem
  • specyficzne wymagania związane z chorobą, stanem seniora
  • skomplikowana sytuacja życiowa rodziny

Oczywiście, jeśli to możliwe, warto skonsultować taką opcję z seniorem, a także z jego lekarzem.

Jak wybrać najlepszy dom opieki dla seniora?

Aktualnie do wyboru jest szeroka gama domów spokojnej starości – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy czy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, prywatny dom opieki. Instytucje te działają na nieco innych sadach, dlatego także warto wziąć pod uwagę różne informacje, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej z nich.

Generalnie, Zakład Opiekuńczo-Leczniczy czy Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy to dobry wybór, niemniej jednak dostanie się do takich placówek nie zawsze jest łatwe. Oczekiwanie na wolne miejsca może przeciągać się miesiącami, dlatego dla bliskich seniora, który wymaga wytężonej opieki, nie zawsze to dobre rozwiązanie.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się prywatne domy opieki. Chociaż pobyt w takich ośrodkach jest droższy, to jednak zapewniają one swoim podopiecznym wysoki poziom opieki.

Dokładne wiadomości o ofertach można znaleźć dzisiaj także na stronach internetowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone