Zamknij
REKLAMA

Pokój dziecięcy dla chłopca - o czym pamiętać?

13:41, 15.04.2019 | artykuł sponsorowany

Urządzenie pokoju dziecięcego jest wymagającym zadaniem. Należy uwzględnić wiele czynników - zainteresowania dziecka, powierzchnię pokoju czy też dostępny budżet. W krótkim poradniku opowiadamy jak stworzyć funkcjonalne wnętrze, w którym nasz syn będzie czuł się komfortowo. Poradnik powstał przy współpracy z pinio meble, producentem mebli dziecięcych.

Co znajdziesz w poradniku? Kilka prostych zasad i inspiracje na ciekawe aranżacje pokoju dla chłopca. Pamiętaj jednak, że są to tylko inspiracje, a ostateczny wybór musi zależeć od pasji i zainteresowań Twojego dziecka. Co z tego, że zaprojektujesz piękny pokój w motywie morskim, skoro Twój syn uwielbia samochody? Zapraszam do artykułu.

Inspiracja pierwsza: kolor pokoju dla chłopca

Wybór odpowiedniego koloru ścian do pokoju dziecięcego nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Każdy kolor inaczej wpływa na naszą psychikę oraz samopoczucie każdego dnia. Przykładowo kolor pomarańczowy nastraja pozytywnie i zachęca do działania, ale jeśli jest go za dużo, powoduje, że jesteśmy rozdrażnieni.

W pokojach dziecięcych, eksperci od aranżacji wnętrz zalecają stosowanie stonowanych, pastelowych farb. Najpopularniejsze dla chłopców są odcienie niebieskiego, błękitnego a także kolory zieleni. Świetnie sprawdzą się również bardziej żywe i wyraziste kolory jak: czerwony, pomarańczowy czy też żółty. Warto, jednak przy nich pamiętać o umiarze oraz zastosowaniu odpowiednio stonowanych odcieni.

Inspiracja druga: meble

To właśnie meble w największym stopniu oddają charakter każdego pokoju. Powinny być dostosowane do wieku i potrzeb dziecka, a także na tyle uniwersalne by służyły mu kilka lat. To brzmi bardzo zawile, ale w gruncie rzeczy jest bardzo proste - jakie, więc meble Pinio wybrać do pokoju chłopca?

Eksperci z Pinio Meble radzą, by oddawały one charakter dziecka. Jeśli Twoje dziecko uwielbia sport i ruch, daj mu szansę na rozładowanie dużych pokładów energii. Wystarczy odpowiednio ograniczyć ilość mebli, tak by mogło samodzielnie wykorzystać miejsce w pokoju na mecze, wyścigi i zabawy. Jeśli natomiast uwielbia rysować lub czytać ilustrowane bajki, koniecznie zadbaj o regał, na którym umieści swoje książki oraz dzieła.

Są oczywiście meble niezbędne w każdym pokoju dziecięcym, które musisz zakupić bez względu na pasję syna. Są to oczywiście:

  • łóżka,
  • komoda,
  • duża szafa,
  • szafka na zabawki,
  • stolik i krzesełko.

Korzystając z oferty kilku różnych producentów mebli, trudno będzie stworzyć spójny aranżacyjnie pokój. Najlepiej korzystać z jednej serii produktów do pokoju dziecięcego jak kolekcja pinio meble. Wszystkie oferowane produkty będą ze sobą współgrać, tworząc świetną przestrzeń do nauki i zabawy.

Inspiracja trzecia: zabawki

Dzieci swój czas najchętniej poświęcają na zabawę - to oczywiste. To ich ulubiona forma spędzania dnia, ale również najlepsza forma nauki. Wybierając zabawki do pokoju dziecięcego, należy pamiętać o ich edukacyjnych charakterze. Na rynku pojawia się coraz więcej gier czy też planszówek dla najmłodszych, które oprócz dostarczania rozrywki, mają czegoś nauczyć.

Zabawki w pokoju dziecięcym to również doskonała okazja do nauki dziecka odpowiedzialności i porządku. Warto umieścić w pokoju specjalne pudełka na zabawki lub wygospodarować miejsce w szafie, gdzie przechowywane będą maskotki, klocki czy też misie malucha. Warto od niego wymagać samodzielności przy sprzątaniu pokoju oraz odkładaniu zabawek na właściwe miejsce.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone