Zamknij
REKLAMA

Tworzenie serwisów internetowych - zalety aplikacji webowych

11:45, 31.05.2019 | materiały partnera

Aplikacje webowe to świetny pomysł jeśli szukasz klientów w sieci, planujesz odświeżenie strony lub tworzenie serwisów internetowych, które będą użyteczne i wciągną użytkowników w interakcję. Agencja interaktywna przygotuje dla ciebie aplikację na której np. klient złoży zamówienie, zrobi rezerwację lub weźmie udział w konkursie.

Aplikacja webowa - co to jest? Program, który znajduje się na zewnętrznym serwerze, nie musisz go instalować na swoim urządzeniu, a używasz za pośrednictwem przeglądarki internetowej np. Google - tak można w skrócie wytłumaczyć czym jest aplikacja webowe (web application). Aplikacja najczęściej pomaga użytkownikowi rozwiązać jego problem lub po prostu ułatwić życie lub dostarczyć rozrywkę.

Serwisy internetowe - aplikacje webowe oraz ich zalety

Zazwyczaj wystarczy wejść pod odpowiedni adres, żeby zacząć korzystać z aplikacji internetowej. W praktyczne większość z nich niczym nie różni się od zwykłej strony www.

Na czym polega różnica? Witryna internetowa jest statyczna, zawiera informacje (teksty, zdjęcia, filmy) z którymi się zapoznajesz. Aplikacja pozwala natomiast użytkownikowi na aktywność. W tym tkwi jej siła, którą możesz wykorzystać w prowadzeniu np. biznesu e-commerce.

Najlepiej poznać aplikacje webowe na przykładach. Jesteś właścicielem klubu muzycznego i zamówiłeś u specjalisty stworzenie aplikacji. Agencja reklamowa - np. firma D2M z Warszawy - przygotowała aplikację (dla użytkownika wygląda jak zwykła witryna) na której można kupić bilety na koncert lub zarezerwować miejsce przy stoliku.

Inne przykłady aplikacji webowych, to np. strony hoteli z możliwością rezerwacji pokoju, witryny do przechowywania danych, strony kin na których kupujesz bilety, serwisy z ogłoszeniami, sklepy internetowe itp.

W praktyczne tworzenie aplikacji przypomina projektowanie serwisów internetowych. Jednak programista używa innych technologii, np. języków Java czy PHP.

Jeśli masz pomysł na e-sklep czy inny biznes w internecie związany z handlem lub usługami i chcesz zamówić stworzenie serwisu internetowego, to agencja z którą współpracujesz, może zaproponować przygotowanie aplikacji webowej. I będzie to propozycja, którą warto poważnie rozważyć.

Jakie są zalety aplikacji internetowych? Do najważniejszych należy funkcjonalność (z takiej apki możesz skorzystać na każdym urządzeniu z dostępem do sieci, nie musisz instalować programu jak w przypadku aplikacji desktopowych), bezpieczeństwo (dane przechowane są na zewnętrznym serwerze, to ważne w przypadku awarii twojego urządzenia), wygoda (np. nie musisz aktualizować aplikacji, z wielu takich programów możesz korzystać bez czasowego dostępu do internetu).

Dzięki aplikacji internetowej, twój serwis będzie bardziej użyteczny i zyskasz większe szanse na zdobycie zainteresowania potencjalnych klientów.

Rodzajów aplikacji webowych jest bardzo dużo. Agencja interaktywna dokładnie zbada czego potrzebujesz i przedstawi propozycję aplikacje pasujące do charakteru twojej działalności w internecie. Zatroszczy się również o ważne elementy, np. responsywność, czyli zdolność automatycznego dopasowania aplikacji do wyświetlacza użytkownika. To zdecydowanie poprawi jakość wrażeń internauty oraz wpłynie na lepsze pozycjonowanie w rankingach wyszukiwarek.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone