Zamknij
REKLAMA

Jaką podłogę wybrać do salonu? Drewniane trendy

13:25, 06.06.2019 | materiały partnera

Podczas urządzania salonu należy dużą uwagę zwrócić na wybór podłogi. Wybór jest spory, jednak i tak najchętniej wskazuje się na podłogi drewniane, które są nie tylko estetyczne, ale też niezwykle przytulne. Sprawdź, czym się kierować projektując idealną podłogę do twojego salonu.

Rodzaje podłóg, które warto zamontować w salonie

Rodzaj podłogi wpływa w dużej mierze na wygląd całego salonu, a nawet domu czy mieszkania. Dlatego też podczas dokonywania wyboru zazwyczaj bierz pod uwagę deski podłogowe, które będą stanowić jednocześnie gustowną ozdobę. Ostatnio bardzo popularne są także kreatywnie ułożone podłogi, parkiety o ciepłych kolorach lub wręcz przeciwnie w barwach chłodnej bieli. Wiele powinno zależeć przede wszystkim od stylu pomieszczenia. Różnego rodzaju deski, z których można stworzyć wymarzoną podłogę do salonu, znajdziesz na stronie internetowej http://www.drexpol.com.pl/.

Najmodniejsze rozwiązania

Polacy już dawno pokochali parkiety wykonane z jodły oraz dębu. Jednak wybór jest znacznie szerszy, tym bardziej że dziś cenione są elegantsze barwy oraz niepowtarzalne struktury i ułożenia. Wiele osób stawia na parkiety XXL i jeszcze dodatkowo je postarza, aby uzyskać ponadprzeciętny wygląd. Innym ciekawym rozwiązaniem jest tworzenie puzzli z drewna, czyli różnych kostek podłogowych, np. poprzecznych. Nie można zapomnieć również o podłogach bardzo naturalnych, tj. zawierających dużą liczbę pęknięć, rys i sęków, które dawniej były uznawane za coś obniżającego jakość podłogi. Dziś jednak naturalne piękno drewna powróciło do trendów i cieszy się niesłabnącą popularnością.

Deska barlinecka — podłogowy hit nie tylko do salonu

Wybór konkretnych desek nie jest łatwy. Warto szczególną uwagę zwrócić na produkty, które są cenione na rynku i wśród kupujących. Zdecydowanie do tej grupy można zaliczyć deskę barlinecką, która cechuje się naturalnością, trwałością, ale też wrodzoną wytwornością. Bez obaw można wybierać ją w salonach, gdyż jest odporna na różne działania mechaniczne, ale też izoluje pod względem termicznym i akustycznym. Eksperci zalecają, aby po kilku latach eksploatacji polakierować taką podłogę, zabezpieczając ją na kolejne lata.

A może panele podłogowe?

Kolejną opcją są też panele, ale tym razem montowane na podłodze, a nie na ścianach jak ma to miejsce zazwyczaj. Jednak w trakcie wybierania należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

4 porady, dzięki którym kupisz trafione panele podłogowe:

Większość paneli nie lubi wilgotności wyższej niż 70%, przez co można je z powodzeniem zamontować w salonie, jednak w kuchni czy łazience lepiej już to dobrze przemyśleć.

Nie kupuj najtańszych paneli, gdyż będą one narażone na ścieranie się, co nie będą wyglądać estetycznie.

W kontekście ścierania zwróć uwagę jeszcze na klasę ścieralności wybranego produktu i dopiero w ten sposób wybierz tę najodpowiedniejszą.

Kup około 15% więcej paneli, niż wskazują na to obliczenia. W ten sposób zyskasz pewność, że razie czego ich nie zabraknie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone