Zamknij

Elektryczny wózek widłowy - moda na elektrykę czy potrz

14:04, 26.08.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:05, 26.08.2019

W dobie wszechobecnego trendu na pojazdy z silnikami elektrycznymi warto zastanowić się, czy elektryczne wózki widłowe są czymś więcej, niż wynikiem ogólnego spadku produkcji silników spalinowych. Jakie wady i zalety mają wózki widłowe zasilane energią elektryczną?

Wózek widłowy elektryczny – czy warto w niego zainwestować?

O silnikach elektrycznych, zarówno implementowanych w wózkach widłowych, jak i, chociażby, w samochodach osobowych, często mówi się, jakoby miały gorsze możliwości i wydajność. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że elektryczny wózek widłowy w wielu aspektach nie różni się od wózków spalinowych. Świadczą o tym najbardziej kluczowe parametry tego rodzaju pojazdów – maksymalna siła nośności i wysokość podnoszenia. Najlepsze pojazdy z silnikami elektrycznymi wypadają więc „na równi” z najlepszymi pojazdami spalinowymi.

W przeciwieństwie do wózków spalinowych urządzenia elektryczne, a dokładniej zaimplementowane w nie akumulatory, wymagają regularnego ładowania. Na pierwszy rzut oka konieczność ładowania pojazdu wydawać się może wadą tego rodzaju urządzeń. Z drugiej strony należy być świadomym, że dobrej jakości elektryczny wózek widłowy wymaga ładowania dopiero po 8 godzinach pracy. Okres ten przypada na jedną standardową zmianę pracowniczą. Wymiana akumulatora na w pełni naładowany jest szybka i prosta. Dodatkowe technologie, takie jak boczne akumulatory najlepszych wózków elektrycznych, znacznie ułatwiają cały proces.

Specjalne przeznaczenie elektrycznych wózków widłowych

Pojazdy z silnikami elektrycznymi mają pewne unikatowe cechy, których nie sposób znaleźć w wózkach spalinowych. Przede wszystkim są to pojazdy, których praca jest wyjątkowo cicha. To bardzo istotny aspekt, o czym można przekonać się, wyobrażając sobie magazyn wypełniony kilkoma głośnymi wózkami spalinowymi. Wykonywanie pracy przy użyciu elektrycznych wózków widłowych jest dużo bardziej komfortowe dla operatorów, co w pewien sposób przekłada się również na efektywność ich pracy.

 

Elektryczne wózki widłowe mają również inną oryginalną zaletę – nie emitują żadnych substancji toksycznych. Cecha ta sprzyja komfortowi i ergonomii pracy, ale ma także bezpośrednie przełożenie na przeznaczenie takich pojazdów. Wózki z silnikami elektrycznymi mogą pracować w chłodniach i przy bezpośrednim kontakcie z żywnością. Zastosowanie wózków spalinowych w takim przypadku jest niedopuszczalne ze względu na możliwość częściowego zatrucia żywności.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%