Zamknij
REKLAMA

Czy zielona kawa ma właściwości odchudzające?

12:05, 14.10.2017 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

O zielonej herbacie wiadomo sporo, natomiast jej odpowiednikiem dla miłośników kawy jest zielona kawa. To po prostu kawa niepalona, która w ostatnich latach staje się popularnym składnikiem suplementów diety. Według jej producentów, zielona, niepalona kawa wspomaga odchudzanie i korzystnie wpływa na organizm. Jak działa ten składnik i czy ułatwi nam odchudzanie bez zmiany diety?

Zielona, nieparzona kawa

Kawa zielona, nazywana także kawą surową lub niepaloną powstaje w ten sposób, że po zbiorach ziaren kawy, są one poddawane obróbce, która kończy się przed procesem palenia. W ziarnach nie zachodzi proces pirolizy, dlatego zielona kawa różni się tym od czarnej tym, że pozbawiona jest silnego, charakterystycznego aromatu i smaku. Różni się też kolorem, bowiem jest znacznie jaśniejsza, stąd i jej nazwa, choć nie zawsze jest to kolor zielony.

Zielona kawa a odchudzanie

Z zielonych, niepalonych ziaren kawy można przygotować napar, który stanie się bogatym źródłem kwasu chlorogenowego. Składnik ten pełni bardzo ważną funkcję w organizmie człowieka, ponieważ hamuje wchłanianie cukru w przewodzie pokarmowym. Automatycznie organizm lepiej jest w stanie wykorzystywać pokłady energii, a jednocześnie nie gromadzi się nadmiar tłuszczu pod skórą. Więcej o zdrowotnych właściwościach zielonej kawy można przeczytać na stronie: http://wspierajzdrowie.pl/zielona-kawa-na-odchudzanie-sposob-na-latwe-zrzucenie-nadwagi/.

Zielona kawa w postaci wyciągu może być zamknięta w kapsułki i tabletki, które są dostępne dla pacjentów w postaci suplementów diety. Przyjmowanie takich produktów pozwoli na szybsze pozbycie się nadmiaru kilogramów, jednak nie zastąpi całkowicie zdrowej żywności i aktywności fizycznej.

Zielona kawa na odchudzanie na pewno będzie zalecana osobom, które chcą szybko schudnąć, ale jednocześnie obok suplementów diety zamierzają wprowadzić do trybu swojego życia regularne ćwiczenia. Zgodnie z informacjami ze strony http://wspierajzdrowie.pl/, picie codziennie rano i przed każdym treningiem zielonej kawy lub zażywanie suplementów zawierających zieloną kawę, dostarczy do organizmu człowieka energetyzującą dawkę, dzięki której wolniej się zmęczy, a jego organizm po ćwiczeniach szybciej się zregeneruje. W zielonej kawie jest też kofeina, zapobiegająca znużeniu, nawet u osób w dojrzałym wieku i aktywnych seniorów. Filiżanka zielonej kawy wzmacnia odporność, chroni przed infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi. Oczyszcza ponadto organizm z toksyn, co ułatwia odchudzanie.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone