Zamknij
REKLAMA

Tabletki Colvita – w trosce o zdrowie skóry i włosów

17:54, 28.02.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Kolagen to niezwykle istotne dla naszego organizmu białko. Jego niedobór nie tylko sprawia, że nasza skóra wygląda nieatrakcyjnie. Odpowiada on również za to, co mamy na głowie, czyli włosy.

Skąd wiem, że brakuje mi kolagenu?

Z rozpoznaniem większości schorzeń nie mamy problemu. Kichamy – zbliża się przeziębienie, jesteśmy przemęczeni – brak magnezu. Boli nas brzuch – zatrucie pokarmowe. A jak rozpoznać, że brakuje nam kolagenu? W podobny sposób – należy obserwować, co się dzieje z naszym ciałem. Proces starzenia się skóry nie następuje z dnia na dzień. To nie kaszel, że dziś kasłamy delikatnie, jutro mocniej, a za dwa dni jesteśmy na granicy wykasłania płuc. Brak kolagenu w naszej skórze wyjdzie dopiero po dłuższym czasie. Jednak możemy spowodować, by opóźnić ten proces o wiele lat. Jak? Nasza skóra starzeje się, gdy nie dostarczamy jej witaminy C, E, A oraz miedzi. Dlatego warto w swojej diecie spożywać produkty, które zawierają te witaminy. To nie wszystko. Niewłaściwa dieta, promieniowanie UV, papierosy i alkohol również negatywnie wpływają na włókna kolagenowe. Prowadząc zdrowszy tryb życia dajemy naszej skórze „złapać oddech”.

Czym skutkuje niedobór kolagenu?

Niedobór kolagenu to nie tylko problemy skórne takie jak: brak jędrności i elastyczności skóry, cellulit, rozstępy czy suchość i pękanie pięt. To również problemy na głowie. Jeżeli nasz organizm nie jest zaopatrywany w kolagen może dojść do matowienia włosów, pojawienia się łupieżu a nawet łysienia.

Tabletki Colvita, czyli kolagen w aptece

Z pewnością większość z nas chce zachować młody wygląd skóry jak najdłużej. Również nie chcemy zbyt szybko pozbywać się z głowy wszystkich swoich włosów. Niestety, kolagen obecny w pożywieniu (galaretki, podroby) jest słabo przyswajalny przez nasz organizm. Dlatego trzeba wspomagać się lekami. Jednym z nich jest preparat znany jako tabletki Colvita. Dlaczego o nim mówimy? Bo to jedyny taki suplement diety w skali świata. Dodatkowo jest to produkt polskiej firmy, z której możemy być dumni. Producent zapewnia, że tabletki Colvita są „prawdziwym” kolagenem bez niepotrzebnych dodatków.

Jak zażywać tabletki Colvita? Najważniejsza jest regularność dawkowania. Płynny kolagen jest o wiele lepiej przyswajalny. W przypadku tabletek Colvita jest on pokryty otoczką, która rozpuszcza się w organizmie. Kolagenowa tabletka Colvita oddziałuje na skórę już po 12 godzinach od zażycia. Po dwóch dniach dostaje się do chrząstki kostnej. Zalecana dawka to dwie kapsułki w ciągu dnia spożywane do posiłku.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone