Zamknij
REKLAMA

Nowy przypadek koronawirusa w pilskim szpitalu

08:41, 21.05.2020 | fp
Skomentuj fot. Robert Judycki
REKLAMA

Wczoraj odnotowano zakażenie koronawirusem u jednego z pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile.

- Osoba ta nie jest jednak mieszkańcem naszego powiatu. W szpitalu miała kontakt z niewielkim gronem pracowników. Jej przypadek był bezobjawowy - informuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Warto dodać, że czterech mieszkańców powiatu pilskiego zakaziło się koronawirusem, gdy przebywali w szpitalu wojewódzkim w Chodzieży - nadmienia starosta.

Termin otwarcia oddziałów w pilskim szpitalu (wewnętrznego, paliatywnego, ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego) zależy od wyników testów personelu medycznego. Łącznie wymazy zostały pobrane od 1601 pracowników szpitala, pacjentów oraz osób w 12. dniu kwarantanny.

- Czekamy jeszcze na wyniki 330 osób. Interweniowaliśmy u wojewody wielkopolskiego, aby przyspieszył ich badanie. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy wykonywać takie testy w Pile - dodaje starosta Komarowski.

Punkt pobrań wymazów dla osób w 12. dniu kwarantanny (tzw. Drive Thru) znajduje się w oznakowanym miejscu szpitala i należy postępować zgodnie z udzielonymi tam instrukcjami. Uwaga: nie wolno chodzić po szpitalu!

Obecnie w naszym powiecie kwarantanną objęte są 634 osoby, z czego 443 to mieszkańcy Piły.

(fp)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

NikoNiko

4 2

jak ten grubas się trzęsie ze strachu , nawet wyrzeka się szpitalnego pracownika jakby znaczenie miało gdzie mieszka a nie gdzie pracuje ! 13:54, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pisfanpisfan

4 2

nie dziw się człowieku, że się trzęsie - odszkodowania dla zarażonych w warunkach szpitalnych mogą zgładzić powiat. Hieny ubezpieczeniowe - już dzwonią do zarażonych i za 35% chcą ich reprezentować 19:32, 21.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA