Zamknij
REKLAMA

W pilskim szpitalu wróciły porody rodzinne

08:01, 30.05.2020 | Starostwo Powiatowe w Pile
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA

Jest ósma osoba, która pokonała koronawirusa. Obecnie w powiecie mamy 16 zakażonych.

- Od trzech dni nie przybyło w powiecie pilskim żadnych przypadków z potwierdzonym zakażeniem. Miejmy nadzieję, że ten stan się utrzyma i ogniska zakażeń zostały wygaszone - komentuje starosta Eligiusz Komarowski.

Szpital Specjalistyczny W Pile wznowił pracę na zwieszonych wcześniej oddziałach, od 28 maja możliwe są również tzw. porody rodzinne. Przy porodzie kobiecie może towarzyszyć tylko jedna osoba, odpowiednio zabezpieczona. Decyzję o możliwości porodu rodzinnego podejmuje lekarz/położna Izby przyjęć po wstępnym badaniu i analizie ryzyka epidemiologicznego.

- W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu pilskiego miała miejsce masowa akcja pobierania wymazów pod kątem badań na obecność koronawirusa, w sumie pobrano ich przeszło 2,5 tysiąca. Liczną grupę stanowili mieszkańcy i pracownicy naszych Domów Pomocy Społecznej. Przebadano 409 mieszkańców i 301 pracowników i wszystkie wyniki są negatywne, nikt nie miał koronawirusa - dodaje starosta.

(Starostwo Powiatowe w Pile)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA