Zamknij
REKLAMA

Miliony Polaków będą do tego zmuszone. Zmiany już za kilka dni

09:59, 12.12.2021 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Już od środy, 15 grudnia, osoby wracające spoza strefy Schengen do Polski będą musiały zrobić test na COVID-19. Jeśli nie wykonasz testu czeka cię kwarantanna. 

Wracający z urlopów, wyjazdów służbowych czy do rodziny na święta z krajów nieobjętych strefą Schengen - z tego obowiązku nikt nie będzie zwolniony. Przepisy obejmą wszystkich. 

Test muszą wykonać zaszczepieni, ozdrowieńcy jak i niezaszczepieni. 

To najnowsze restrykcje, które wprowadziło Ministerstwo Zdrowia w związku z rozwojem IV fali pandemii. 

- Test można zrobić albo przed przylotem - w kraju, z którego wracamy, albo na lotnisku w Polsce. Test będzie płatny. Jeżeli rodzice są osobami zaszczepionymi, dzieci takiemu testowi nie będą podlegać - powiedział w Radio Plus wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska.

Przepisy wejdą w życie 15 grudnia (środa). 

Jaki test należy wykonać? 

Po przylocie z kraju test należy wykonać nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Jak tłumaczył Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, może to być test PCR lub antygentowy.

Zasady te jednak nie są jasne. Przepisy dotyczą tylko podróży lotniczych. Okazuje się, że ci poruszający się drogą lądową mogą uniknąć testu i kwarantanny. 

- Osoby, które zdecydują się na podróż samochodem z Lwowa do Warszawy już testować się nie muszą. Z podobnej opcji może skorzystać mnóstwo Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Gdyby chcieli do kraju wrócić samolotem, to od 15 grudnia musieliby się testować. W przypadku podróży samochodem czy autokarem, nie muszą się o to martwić - donosi Wirtualna Polska. 

Ostateczne zasady mają zostać opublikowane w rozporządzeniu. Choć przepisy mają wejść w życie w środę, 15 grudnia, to oficjalnego dokumentu próżno szukać na rządowych stronach. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

XX

2 11

Jeszcze niedawno zapewniali, że zaszczepieni nie muszą przechodzić kwarantanny. A teraz, to co! - Kłamcy. No i po co było się szczepić, jak i tak wszystkich wrzucają do jednego worka. 17:59, 12.12.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

wirus świruswirus świrus

1 7

Covid nie jeździ samochodem ani autobusem, tylko lata samolotem🤣 20:56, 12.12.2021


******

4 1

Stary foliarz nie odpuszcza. Oby nie popuścił. Polecam pampersy. 21:06, 16.12.2021


VERSOVERSO

3 5

We wszystkich wszczepionych krajach Coronavirus hula aż miło. W Polsce ludzie nie umierają na Covid tylko na choroby współistniejące których się nie leczy bo tacy chorzy pozostawieni zostali sami sobie na boku. Wszędzie tylko Covid -srovid...a poza tym jeśli ktoś umiera na udar ale miał Covida to wpisuje się w kartę, że zmarł na Covid. Robi się nawet na siłę test by tak wyszło a dlaczego ? Bo szpitale mają za pacjentów Covidowych płaconą dużo większą stawkę ! 07:47, 30.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ww

1 2

prawie 800 trupów dziennie ale z drugiej strony nic straconego,to sami foliarze 11:09, 30.12.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WIELKA ŚCIEMAWIELKA ŚCIEMA

2 0

G.prawda. Umierasz na raka ...Ale na szybko robią test. Jeśli jest pozytywny to wpisują jako przyczynę covid 12:55, 31.12.2021


REKLAMA
0%