Zamknij

Piłę i Kaczory połączyła droga dla rowerów

08:34, 05.12.2018 Aleksandra Oleszczyk, inspektor ds. inwestycji i zamówień publicznych
Skomentuj

Finalizowane jest zadanie pn. "Poprawa infrastruktury komunikacyjnej łączącej jednostki osadnicze Pilskiego OSI - budowa ścieżki rowerowej na odcinku Piła - Kaczory oraz budowa infrastruktury transportu publicznego - zatok autobusowych".

Z końcem roku zostanie oddana ścieżka rowerowa z Piły do Kaczor realizowana w ramach zadania "Poprawa infrastruktury komunikacyjnej łączącej jednostki osadnicze Pilskiego OSI - budowa ścieżki rowerowej na odcinku Piła - Kaczory oraz budowa infrastruktury transportu publicznego - zatok autobusowych".

Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa 3: Energia. Działanie 3.3 Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska 3.3.1 Inwestycje w obszarze transportu miejskiego.

Projekt realizowany przez Gminę Kaczory w partnerstwie z Gminą Piła.

W ramach zadania została wybudowana droga dla rowerów na odcinku Piła - Kaczory o łącznej długości 6,48 km. Początek ścieżki zlokalizowany jest od strony Piły, stanowi włączenie w drogę powiatową nr. 1112P, koniec przypada w okolicy dworca PKP w Kaczorach. Nawierzchnia jest głównie bitumiczna, w miejscach położonych na terenach leśnych znajduje się nawierzchnia tłuczniowa. W ramach projektu przebudowana została także zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową przy drodze gminnej Nowe Osiedle.

Droga dla rowerów połączyła okolice centrum Kaczor ze stolicą regionu - miastem Piła - i ułatwiła komunikację niezmotoryzowaną, w szczególności dla osób jeżdżących do pracy w Pile. Realizacja pozwoli na ograniczenie szkodliwej emisji CO2 i poprawę stanu środowiska, ale także zwiększy atrakcyjność podróżowania środkami komunikacji publicznej, poprzez poprawę dostępności transportowej. Projekt przyniesie także zwiększenie spójności i intermodalności systemu transportowego, lepsze zarządzanie energią.

Dodatkowym atutem ścieżki jest jej oddalenie od ruchu samochodowego, odcinki osłonięte są drzewami. Dzięki temu korzystanie z tej formy transportu jest bezpieczne i komfortowe, również ze względu na zmniejszenie natężenia hałasu jak i oparów spalin.

(Aleksandra Oleszczyk, inspektor ds. inwestycji i zamówień publicznych)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

katolkatol

6 0

A co ze ścieżkami rowerowymi w gminie ujście? 10:22, 05.12.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

mickmick

2 0

Było w kampanii wyborczej. Burmistrz Wrotecki pokazywał opracowania. Cierpliwości. Na razie będzie DINO. 16:38, 05.12.2018


hipships

2 0

może schował te opracowania do Czarnej Szafy Kazany???? tyle o niej mówił 19:18, 05.12.2018


reo

przy kościeleprzy kościele

6 0

a co, taniocha, z parkingiem w gminie Białośliwie? 12:20, 05.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MmMm

1 1

Wjazd i wyjazdy z ścieżki rowerowe prosto pod koła samochodów 14:23, 05.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JoAnnaJoAnna

0 0

Może projektant nie jeździ rowerem. Można było to chyba rozwiązać inaczej. 20:51, 06.12.2018


0%