Juniorzy Gwdy w Toruniu - chodzili, biegali i skakali

18:26, 11.02.2019 Zbigniew Łapacz, PLKS Gwda Piła Aktualizacja: 18:28, 11.02.2019

Lekkoatleci pilskiej "Gwdy" udanie wystartowali w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w nowoczesnej hali sportowej w Toruniu.

Bliski zdobycia medalu był Piotr Konek, który w chodzie na 5000 m juniorów młodszych zajął czwarte miejsce, nieznacznie przegrywając walkę o brązowy medal. Uzyskał jednak bardzo wartościowy rezultat 26:02,11, poprawiając swój rekord życiowy aż o dwie minuty. W ten sposób utalentowany Piotrek staje się jednym z kandydatów do medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i udziału w reprezentacji Polski w Pucharze Europy w chodzie sportowym.

Na siódmej lokacie w chodzie sportowym na 3000 m juniorek młodszych uplasowała się Hanna Krajewska z rezultatem 18:17,71.

Wysokie ósme miejsce w skoku wzwyż juniorów młodszych zajął ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Polski Młodzików Marcin Król. Wynikiem 189 cm pobił o 4 cm swój rekord życiowy.

W Toruniu swoje rekordy życiowe pobili również junior Mieszko Tobera w biegu na 1500 m - 4:15,58, junior młodszy Paweł Konek w biegu na 300 m - 37,98 sek. oraz juniorka młodsza Katarzyna Madej w skoku wzwyż - 150 cm.