Zamknij

Susane Lachele wicemistrzynią Polski na 400 metrów

07:34, 12.02.2019 fp
Skomentuj

Susane Lachele ze srebrnym medalem, o krok od rekordu Polski i z czwartym wynikiem w Europie.

W Toruniu zakończyły się zmagania lekkoatletów w halowych mistrzostwach Polski, kategorii U18 i U20 z udziałem pilskich gwardzistek.

Bardzo dobrze w biegu na 400 m pobiegła wielokrotna medalistka mistrzostw kraju Susane Lachele, która zajęła drugie miejsce i zdobyła tytuł wicemistrzyni kraju w kategorii juniorów. Z czasem 54,17 sek. Susane ustąpiła zaledwie o 0,01 sek. zawodniczce MKS Agrosu Chełmno Paulinie Zielińskiej. Wyniki te plasują obie biegaczki na trzecim i czwartym miejscu w Europie - są to najlepsze rezultaty halowe w tej kategorii wiekowej w historii kraju wspólnie z wynikiem uzyskanym w 2009 roku przez Annę Kiełbasińską 54,16 sek.

Dobrze też wypadły pozostałe zawodniczki klubu Gwardia: w chodzie na 5000 m Marta Kamińska zajęła piąte miejsce z czasem 16:18,99, Katarzyna Strógarek była siódma (16:48,69). W biegu na 2000 m Martyna Wroślak z czasem lepszym od rekordu życiowego (6:59,53) przybiegła na metę na dwunastej pozycji.