Zamknij

Jak płacić mniej za energię dla firmy?

11:41, 20.05.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:41, 20.05.2019

Od mniejszych firm usługowych zlokalizowanych w przestrzeni biurowej po duże zakłady produkcyjne - rachunki za prąd stanowią zawsze jedno z większych obciążeń finansowych dla przedsiębiorstwa. Zmiana dostawcy energii elektrycznej może być jednak pierwszym krokiem ku oszczędności.

Oszczędności w firmie często postrzegane są przez pryzmat ograniczania wydatków, a więc zmniejszania zakresu działalności. Rachunki za prąd w firmie można oczywiście obniżyć, racjonalizując zużycie energii podobnie jak w przypadku gospodarstwa domowego. Pilnując poprawnego wyłączania energochłonnego sprzętu elektronicznego po godzinach pracy, wymiany żarówek na energooszczędne, starych urządzeń na klasę A+++ i tak dalej. To działania uzasadnione, nie zawsze jednak łatwe do wyegzekwowania i dostateczne. Dokonując rozsądnej zmiany sprzedawcy energii elektrycznej, można jednak poczynić realne oszczędności, nie ograniczając praktycznie nic.

Polscy przedsiębiorcy już od kilkunastu lat mają możliwość swobodnej zmiany dostawcy energii elektrycznej, ale wielu z nich nie poddaje nawet takiego ruchu pod rozwagę. Panuje całkowicie nieuzasadnione przeświadczenie, że zmiana poprzedzona dogłębną analizą dostępnych ofert opłaca się tylko w przypadku dużych firm. Natomiast właściciele firm średnich i mniejszych zdają się częstokroć na łaskę swoich wieloletnich operatorów, przedłużając umowy niezależnie od jakości produktów i usług. Tymczasem tańsza energia dla firm to przecież efekt wyboru oferty nie tylko najtańszej pod względem stawki cenowej, ale najlepiej dopasowanej do potrzeb naszej działalności, charakteru pracy, metod zarządzania...

Jeden z największych dostawców energii elektrycznej w Polsce jest jednocześnie jednym z największych jej dystrybutorów. Wśród ofert Enei atrakcyjne pakiety usługowo-produktowe znajdą dla siebie właściciele firm każdej wielkości. Od usługodawców operujących w lokalach biurowych po prężne zakłady z branży produkcyjnej.

Na tle konkurencyjnych sprzedawców energii uwagę przyciąga szczególnie oferta Enei dla małych przedsiębiorców. Enea Smart Biznes to technologiczna odpowiedź na wspomniane wcześniej, potencjalne problemy z faktycznym wdrażaniem działań oszczędnościowych w firmie. Oprócz zestawu czujników przeciwpożarowych, antywłamaniowych i ostrzegających przed zalaniem, przedsiębiorca otrzymuje dostęp do praktycznego systemu zarządzania zużyciem prądu w firmie. Wystarczy telefon, komputer lub tablet podłączony do internetu, żeby w każdej chwili sprawdzić aktualny stan urządzeń firmowych i trzymać rękę na pulsie.

Właściciele średnich firm, zarówno usługowych jak i produkcyjnych, z pewnością zainteresują się zarówno ofertą „ENERGIA+ Stała cena”, gwarantującą pełną niezależność od rynkowych wahań cen prądu, jak i proponowanym przez Eneę systemem zarządzania poborem energii. Kontrolując parametry zasilania, zwiększycie skuteczność działania instalacji elektrycznej, a zdobyte rozeznanie w godzinowym zapotrzebowaniu na moc pozwoli optymalizować zużycie prądu i odpowie, czy firma posiada potencjał do odpłatnej usługi redukcji mocy.

Dla dużych firm Enea przygotowała nie tylko pakiety „Stała cena” oraz połączoną ze stałym doradztwem „ENERGIA + Professional”, ale również coraz popularniejszą usługę Dual Fuel. To nic innego jak możliwość jednoczesnego opłacania energii elektrycznej i gazowej. Oferta przekłada się na krótszy czas pracy nad rozliczeniami, a co za tym idzie – niższe rachunki dla przedsiębiorcy.

Największą zaletą zmiany dostawcy energii elektrycznej na Eneę wiąże się jednak z wygodą całego procesu. Wystarczy rozmowa z konsultantem, który w szczegółowy sposób przedstawi wszystkie dostępne oferty i pomoże wybrać najlepszą. Po podpisaniu umowy Wasz nowy operator zajmuje się wszystkimi formalnościami, Wam wystarczy czekać aż oszczędność odbije się w bilansach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%