Zamknij

Partnerstwo publiczno-prywatne w praktyce

13:19, 06.08.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:19, 06.08.2020

Przygotowanie projektu PPP (partnerstw publiczno-prywatnego) to czasochłonny i skomplikowany proces, dlatego dobrze jest skorzystać ze wsparcia udzielanego przez radców prawnych.

  1. Co wyróżnia PPP na tle innych metod finansowania?
  2. Partnerstwo publiczno-prywatne szansą dla przedsiębiorców

Dzięki temu dobierzesz odpowiednie zabezpieczenie finansowania i zminimalizujesz czynniki ryzyka, a tym samym zwiększysz szanse na to, że w ramach PPP uda ci się osiągnąć zyski.

Co wyróżnia PPP na tle innych metod finansowania?

Partnerstwo publiczno-prywatne często postrzegane jest nie jako alternatywa dla kredytu, ale inwestycja. W dodatku jest to idealny przykład rozwiązania, na którym zyskują obie strony. W dzisiejszych czasach większość samorządów nie może sobie pozwolić na samodzielne sfinansowanie wydatków związanych z utrzymaniem dróg lub rozwojem infrastruktury, a popularne ostatnimi laty fundusze unijne nie są już tak łatwo przyznawane. Dodatkowo wiele z nich wiązało się z koniecznością zabezpieczenia wysokiego wkładu własnego, a tych warunków część samorządów terytorialnych nie mogła spełnić. Nic więc dziwnego, że sektor publiczny coraz częściej stawia na potencjał przedsiębiorców. Tym samym z każdym rokiem przybywa liczba zrealizowanych projektów, które udało się ukończyć dzięki partnerstwu publiczno prywatnemu.

Partnerstwo publiczno-prywatne szansą dla przedsiębiorców

Nawiązanie współpracy z sektorem publicznym jest dla wielu przedsiębiorców ogromną szansą. Jednocześnie nie należy zapominać, że nawet w takich inwestycjach coś może pójść niezgodnie z początkowymi ustaleniami. Tym samym przedsiębiorca, który decyduje się na partnerstwo publiczno prywatne, powinien we własnym zakresie przeprowadzić niezbędne analizy. Dzięki temu pozna nie tylko potencjalne korzyści, ale również możliwe zagrożenia. Ze względu na to, że w Polsce wciąż niewielu jest doradców, którzy mają praktyczne i teoretyczne doświadczenie związane z PPP, czasami trudno jest uzyskać wsparcie przy realizacji takich projektów. Na szczęście zawsze można się zgłosić do zaufanego partnera, który od lat świadczy usługi związane z obsługą PPP. Na stronie https://jacekkosinski.pl/uslugi/partnerstwo-publiczno-prywatne/ znajdziesz przykłady zrealizowanych zadań oraz najważniejsze zalety przemawiające za wybraniem partnerstwa publiczno-prywatnego. Możesz tu również uzyskać informacje na temat poszczególnych form współpracy, w których wykorzystuje się PPP. Dużym udogodnieniem dla klientów jest fakt, że wspomniana kancelaria prawna działa na terenie całego kraju.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%