REKLAMA

REKLAMA
00:00, 22.02.2018
Pierwsze urządzenia do ważenia pochodzą jeszcze z czasów starożytnych. Najstarszymi modelami były wagi szalkowe, opierające się na mechanizmie równoważenia ciężaru obiektu. Obecnie technologie wykorzystywane w urządzeniach ważących są bardziej zaawansowane i precyzyjne, dlatego mogą być stosowane w różnych gałęziach przemysłu zarówno w leśnictwie jak i farmacji. Funkcja wag laboratoryjnych Urządzenia ważące umożliwiają jakąkolwiek pracę w laboratorium. Dzięki bardzo precyzyjnym mechanizmom można dokładnie sprawdzić ciężar substancji i przygotować lek zgodnie z recepturą. W przypadku przemysłu farmaceutycznego nawet najmniejsze odchylenie masy produktu od normy może oznaczać niepowodzenie badań lub wpłynąć negatywnie na stan zdrowia pacjenta. Lek, który został przygotowany nieprecyzyjnie może wywołać nieprzewidziane skutki, dlatego tak ważne jest, by wagi wykorzystywane w laboratoriach były bardzo dokładne. Rodzaje wag laboratoryjnych W zależności od poziomu nośności i dokładności wyróżnia się pięć rodzajów wag laboratoryjnych (techniczne, analityczne, półmikroanalityczne, mikroanalityczne i ultramikroanalityczne). Poza wymienionymi urządzeniami ważącymi, w laboratoriach używa się również wago - suszarek do analizy wilgotności i pomiaru suchej masy. Obecnie najczęściej wagi laboratoryjne posiadają mechanizm elektroniczny i dokonują pomiaru skrętu włókna kwarcowego. Takie wagi są również stosowane w jubilerstwie, gdzie ciężar obiektu może być niewielki. Każda waga wykorzystywana w laboratorium aptecznym musi być zalegalizowana. Sprawdzenia i potwierdzenia parametrów wagi dokonuje Urząd Miar lub dystrybutorzy z odpowiednimi uprawnieniami. Nowe urządzenia mają legalizację ważną 3 lata. Procesowi sprawdzenia parametrów podlegają wszystkie wagi nieautomatyczne, elektroniczne i mechaniczne. Inne wagi przemysłowe Urządzenia ważące są niezbędnym produktem w budownictwie, leśnictwie czy przy segregacji odpadów. W branży samochodowej są często używane do pomiaru masy transportowanego ładunku. Najczęściej stosowane są wagi najazdowe i zagłębione usytuowane na równi z jezdnią. Dzięki nowoczesnej technologii wykorzystywane wagi są precyzyjne i łatwe w użyciu. Dodatkowo firmy oferujące osprzęt ważący jak np. tamtrongroup.com/pl proponują w pakiecie platformę do zarządzania danymi z pomiarów, co ułatwia przetwarzanie i analizowanie informacji. Doświadczeni specjaliści doradzają w wyborze najlepszego systemu ważącego i zapewniają pomoc przy serwisowaniu sprzętu.
00:00, 21.02.2018
Multi funkcjonalne domowe przestrzenie, otwarte plany, dobrze dobrane meble i dodatki, oraz specyficzne kolory – takie właśnie będą modnie urządzone mieszkania w 2018 roku. Jakich designerskich akcesoriów nie może zabraknąć w gustownie urządzonych czterech kątach?
3
08:03, 20.02.2018
Za tydzień odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działki nr 337 w Pile przy ul. 14 Lutego 20.
2
10:14, 17.02.2018
To jedyny taki obiekt w Polsce. Projekt "Apartamenty Wieża" scalił w jedno zabytkową wieżę ciśnień, nowoczesną architekturę oraz wspaniałą lokalizację nad jeziorem Raduń.
6
21:10, 14.02.2018
Kolejny protest przeciwko zaprojektowanej trasie dwutorowej linii elektroenergetycznej 400 kV Bydgoszcz Zachód - Piła Krzewina. Tym razem na budowie jednego ze słupów w Grabionnej.
14:16, 13.02.2018
Monitoring pojazdów staje się coraz popularniejszy na światowych rynkach. Jakie korzyści może dawać przedsiębiorcom?
08:15, 09.02.2018
Małe dzieci są bardzo ciekawskie, niestety nie zdają sobie z licznych niebezpieczeństw zagrażających i życiu. Zobacz jak zabezpieczyć dom kiedy dziecko zaczyna chodzić.
14:45, 05.02.2018
Wbrew pozorom wybranie odpowiedniej szlifierki kątowej może przysporzyć problemów, zwłaszcza iż na rynku dostępnych jest wiele modeli. By podjąć trafną decyzję a urządzenie było funkcjonalne warto wziąć pod uwagę nie cenę a parametry techniczne, jakie posiada. Oczywiście to, do jakich prac szlifierka będzie wykorzystywana ma również znaczenie.
2
09:20, 02.02.2018
- Plany mamy bardzo duże! - zapowiada Mariusz Michowski, współwłaściciel firmy ESC Nieruchomości.
14:19, 31.01.2018
Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim - wojewódzkim - etapie olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych". Z 30 tysięcy uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych. W olimpiadzie w Wielkopolsce udział wzięło 2207 uczniów z 64 szkół, do drugiego etapu przeszło 63 uczniów z 21 szkół.
REKLAMA
08:23, 31.01.2018
Jednym z najważniejszych elementów każdej maszyny, a dokładnie pasowej przekładni są koła pasowe zębate, które zapewnia prawidłową pracę urządzeń. Oczywiście ważne by taki element był dobrze dobrany. Z zakupem koła obecnie nie ma problemu, jednak warto zwrócić uwagę na jego jakość, gdyż bardzo często oferowane są gorsze jakościowo koła, które niestety mogą powodować wiele dodatkowych awarii.
08:08, 30.01.2018
W szeroko rozwiniętym przemyśle przepustnice odgrywają bardzo ważną rolę. Cóż mają wiele zadań do spełnienia, bo ich zastosowanie jest również wszechstronne. Idealnie nadają się do sieci wodnokanalizacyjnych czy klimatyzacji. Ważny jest odpowiedni dobór przepustnicy, bo tylko wtedy będzie funkcjonalna, a wykonana instalacja będzie działała poprawnie.
08:21, 29.01.2018
Zakładając firmę, jej właściciel staje przed koniecznością wynajęcie pomieszczenia, które stanie się jej siedzibą i bardzo często miejscem spotkań z kontrahentami. Wybierając biuro, warto zwrócić uwagę na szereg różnego rodzaju elementów, które sprawią, że praca będzie odbywała się w komfortowych i przyjaznych warunkach. Szeroki zakres biur do wynajęcia i informacji na ten temat można znaleźć na stronie officelist.pl.
13:58, 23.01.2018
- Mam dwie żony: tę właściwą, z którą żyję już od wielu lat, i tę drugą - Toyotę – mawia żartobliwie Tadeusz Ukleja. Maria, ta właściwa, towarzyszyła panu Tadeuszowi przy witaniu gości. Ta druga prezentowała się w hallu pilskiego Hotelu Gromada w swych popularnych ubiegłorocznych modelach: C-HR i Lexus LS 500h.
00:00, 22.01.2018
Żeby spędzić ferie zimowe w tropikalnym klimacie, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Prawdziwe rekiny, Zatoka Piratów, wodne ślizgawki o łącznej długości pół kilometra i wiele innych atrakcji czeka w Aquaparku Reda.
REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018