Zamknij
REKLAMA

Otwarcie Manufaktury Dobrych Usług

06:58, 15.06.2017 | J. Oburota, UM Piła
REKLAMA
Skomentuj

Manufaktura Dobrych Usług to spółka non-profit, której głównym udziałowcem jest Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej w Pile.

Pomysł rozwinięcia działalności Zakładu Aktywności Zawodowej w Pile powstał już jakiś czas temu. Z uwagi na ograniczenia lokalowe i prawne zwiększenie liczby osób zatrudnionych w ZAZ przy ulicy Węglowej w Pile nie jest możliwe, zarazem ciągle wiele osób niepełnosprawnych składa podania o przyjęcie do pracy w ZAZ. Osoby te często posiadają stopień niepełnosprawności, który zgodnie z ustawą o rehabilitacji nie zezwalał na ich zatrudnienie w Zakładzie. Właśnie w tym celu powstała Manufaktura Dobrych Usług, która ma także umożliwić przejście pracownikom zakładu kolejnych etapów rehabilitacji zawodowej.

W Manufakturze na początek zatrudnienie znajdzie 5 osób niepełnosprawnych w pełnym wymiarze czasu pracy oraz jedna osoba na stanowisku kierownika produkcji w wymiarze ¼ etatu. MDU będzie świadczyła usługi z zakresu krawiectwa i haftu. Zleceniodawcą MDU będzie głównie ZAZ, jednakże zostało już podpisane porozumienie o współpracy z wrocławską Spółdzielnią  Socjalną Panato, która utworzyła konsorcjum Panato Bag. Konsorcjum skupia podmioty ekonomii społecznej zatrudniające osoby niepełnosprawne.

Manufaktura planuje w przyszłości rozszerzyć działalność o branże konfekcjonowania, pakowania produktów, elektromontażu oraz usług porządkowych.

(J. Oburota, UM Piła)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Pilanin1Pilanin1

0 0

No i super. Niech coś dobrego dzieje się dla niepełnosprawnych. Niech się czują potrzebni społeczeństwu.
Dziś posiadanie kalectwa to brak rozwoju i skazanie na wegetację. A oni przecież nie wybierali kalectwa. Bądźmy społeczeństwem humanitarnym.
17:51, 15.06.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018