Zamknij
REKLAMA

Apartamentowiec jak ze snu!

08:00, 03.08.2017 | artykuł promocyjny
REKLAMA
Skomentuj

W wyjątkowym miejscu Wałcza powstaje wyjątkowa inwestycja. Projekt "Apartamenty Wieża" połączy w jedno zabytkową wieżę ciśnień, nowoczesną architekturę oraz wspaniałą lokalizację nad jeziorem Raduń.

Wszystko zaczęło się osiem lat temu, kiedy popadającą w ruinę wieżę ciśnień z 1902 roku zainteresował się Janusz Bieleń, od ćwierć wieku prowadzący razem z żoną studio projektowe specjalizujące się w kompleksowym projektowaniu budynków mieszkalnych oraz obiektów przemysłowych.

- Kiedy przeczytałem ogłoszenie o przetargu na wieżę ciśnień, od razu pomyślałem o mieszkaniach. Nie pamiętam, żebym widział kiedyś taki pomysł. Może jakiś film, zdjęcia, a może mi się po prostu przyśnił? Potem były liczne konsultacje z konserwatorem zabytków, które miały wpływ na ostateczny wizerunek obiektu. Projekt musiał bowiem spełnić dwa zasadnicze warunki: aby to, co wybudujemy obok wieży, nie zasłaniało jej. A także aby wieża nie była jedynie ozdobnikiem, lecz stanowiła integralną część apartamentów.

Dawna wieża ciśnień usytuowana jest w centrum miasta, na 13-metrowej skarpie nad jeziorem Raduń. Na przepięknej działce o powierzchni ok. 3300 m kw. - na pagórku, w starodrzewiu - powstaje unikatowy kompleks 32 luksusowych apartamentów. Sercem projektu jest, oczywiście, 115-letnia wieża ciśnień, która służyła mieszkańcom Wałcza do 1990 roku. Odrestaurowaną wieżę z nowoczesną bryłą apartamentowca zepnie przeszklony łącznik.

Prawdziwą perełką w tym architektonicznym cacuszku będzie trzypoziomowy apartament na szczycie wieży. Wyobraźmy sobie: wjeżdżamy na siódme piętro windą. Wchodzimy do przeszklonego poziomu z łazienką, kuchnią i częścią dzienną. Na dwie następne kondygnacje prowadzą schody w okrągłej przestrzeni o średnicy ok. 10 metrów. Dwanaście okien umieszczonych równomiernie po obwodzie umożliwia oglądanie panoramy miasta z wysokości około 40 metrów nad poziomem jeziora. Na kondygnacji pośredniej jest wyjście na 45-metrowy taras z miejscem na grilla i przydomowy ogródek. Wedle życzenia lokatora, mieszkanie może być wyposażone w wewnętrzną windę. Krótko mówiąc, powstanie miejsce wręcz baśniowe!

- To mieszkanie jest rzeczywiście wyjątkowe, ale pozostałe także są ciekawe. Wydzieliliśmy 32 lokale o powierzchni od 40 do 160 m kw. Tylko cztery z nich mają identyczny układ pomieszczeń. Z każdego widać jezioro. Kilka apartamentów ma wkomponowany kawałek wieży. W lokalach w przeszklonym łączniku z oknami wychodzącymi na jezioro i południe przewidzieliśmy część dzienną z salonem i otwartą kuchnią, a w wieży sypialnię z garderobą i łazienką. Inne apartamenty mają z kolei duże balkony – wylicza Janusz Bieleń.

Dzięki ogrodzeniu terenu i całodobowemu monitoringowi, lokatorzy "Apartamentów Wieża" będą mieli zagwarantowane bezpieczeństwo i intymność. Do ich dyspozycji będą m.in. plac zabaw, siłownia, boisko, strzeżony parking, garaże. Dostęp do wszystkich apartamentów na siedmiu piętrach oraz do garaży podziemnych zapewni szybkobieżna winda.

- Przyszli mieszkańcy z pewnością docenią także fakt, że zachowaliśmy stare, oryginalne elementy wieży ciśnień, między innymi ceglane ściany wewnątrz pomieszczeń i elementy armatury. Budynek będzie energooszczędny. Do każdego mieszkania możemy wykonać indywidualną instalację klimatyzacji - informuje Janusz Bieleń.

Już za niespełna rok "Apartamenty Wieża" staną się nietuzinkową wizytówką Wałcza. Niepowtarzalny obiekt będzie można podziwiać z wielu zakątków miasta, np. z Placu Wolności czy promenady otaczającej jezioro Raduń.

Inwestorem przedsięwzięcia jest rodzinna firma zawiązana przez braci Janusza i Pawła Bielenia. Za wykonanie inwestycji odpowiada Przedsiębiorstwo Budowlane Peberol Sp. z o.o w Chodzieży. Przewidywany termin zakończenia prac to wiosna 2018 roku.

(artykuł promocyjny)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone