Zamknij
REKLAMA

Cztery dni targów rolniczych. Bardzo bogaty program

09:15, 17.01.2018 | fp
REKLAMA
Skomentuj

W dniach 18-21 stycznia trwać będą Międzynarodowe Targi Rolnicze "Polagra-Premiery". W ciągu czterech dni na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zostaną zaprezentowane innowacyjne rozwiązania i hity sprzedażowe na nowy sezon, które po raz pierwszy w naszym kraju zostaną pokazane właśnie w Poznaniu.

W jednym miejscu i czasie będzie można porównać ofertę z zakresu m.in. maszyn i urządzeń rolniczych wykorzystywanych do transportu, uprawy gleby, nawożenia, zraszania, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, zbioru płodów rolnych, maszyn zielonkowych, narzędzi ręcznych, części zamiennych czy urządzeń wykorzystywanych do naprawy oraz konserwacji sprzętu rolniczego. Wśród wystawców nie zabraknie firm mających w swojej ofercie nasion rolniczych lub ogrodniczych, środków ochrony roślin, nawozów. Swoje portfolio zaprezentują również przedstawiciele, którzy oferują asortyment z zakresu budownictwa wiejskiego, wyposażenia stanowisk dla zwierząt, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego, aparatury kontrolno-pomiarowej. Właściciele gospodarstw, pasjonaci, hodowcy czy osoby spragnione nowinek technologicznych będą mogły zapoznać się również z artykułami z kategorii bezpieczeństwa i higieny pracy, a także prasą branżową czy ofertą związków oraz stowarzyszeń.

Co na Targach?

BIOENERGIA W ROLNICTWIE ELEMENTEM GOSPODARKI OBIEGU ZAMKNIĘTEGO
Gospodarka obiegu zamkniętego to koncepcja, która ma ogromne znaczenie dla naszego kraju, jak i polityki unijnej. Cechą tej gospodarki jest zasobooszczędność, konkurencyjność, równowaga i niskoemisyjność. Biogospodarka stanowiąca alternatywę dla paliw kopalnych może przyczynić się do rozwoju gospodarki obiegu zamkniętego. W myśl tej idei odpady z sektora rolniczego mogą stanowić surowiec, np. dla biogazowni. Redakcja miesięcznika „Energia i Recykling. Gospodarka obiegu zamkniętego” organizuje kolejną edycję konferencji „Bioenergia w rolnictwie elementem gospodarki obiegu zamkniętego”. Podczas konferencji zostanie oceniony potencjał odpadów żywnościowych w produkcji energii w biogazowniach rolniczych. Prelegenci spróbują też odpowiedzieć na pytanie, jaka przyszłość czeka biogazownie rolnicze, a także jaką rolę rolnictwo może odegrać w gospodarce obiegu zamkniętego. Konferencję zakończy debata „Gospodarka obiegu zamkniętego: szansą dla rolnictwa?”.
18 stycznia, godz. 11:30, paw. 4, sala wykładowa.  

JAK ZWIĘKSZYĆ EFEKTYWNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTWA?
Doświadczony zespół wdrożeniowców z firmy 4 Results zaprezentuje nowe metody usprawnień oraz zainspiruje efektami wdrożeń z polskich przedsiębiorstw. Uczestnicy spotkania mogą liczyć na profesjonalną wiedzę w zakresie sprzedaży i produkcji. Spotkanie skierowane do polskich producentów i dealerów maszyn i urządzeń rolniczych, będzie podzielone na pięć różnych paneli. Każdy z nich poświęcony zostanie innej tematyce:

• 12.00-12.40 Jak skrócić wszystkie czasy realizacji w biurze i na produkcji - wstęp do metody Quick Response Manufacturing (QRM) / Ireneusz Biliński - Partner, Współwłaściciel 4 Results;
• 13.00-13.40 QRM case studies - rewolucja krótkich czasów realizacji, czyli jak z 8 tygodni zejść do 3 tygodni i jednocześnie zwiększyć przychody o 20% - Piotr Wrzeszcz, Partner Zarządzający 4 Results;
• 14:00-14:40 TPM - japońska strategia zarządzania parkiem maszynowym w realiach polskich firm; case study - poprawa efektywności linii produkcyjnych przy wykorzystaniu narzędzi TPM / Izabela Starnawska - Parter, Współwłaściciel 4 Results;
• 15:00-15:40 Trening Wiedza Instruktaż (TWI) - czyli jak szybko i sprawnie wdrożyć nowych pracowników przy olbrzymiej rotacji na dzisiejszym rynku pracy - Martyna Hómin, Konsultant 4 Results;
• 16:00-16:40 Strategia jest dla Amatorów, Egzekucja (wdrożenie) dla Profesjonalistów, czyż nie? - czyli jak Sprzedaż współgra z Produkcją / Michał Paradowski, Partner, Współwłaściciel 4 Results.
18 stycznia 2018 r., paw. 3A, sala wykładowa, godz. 12.00.

UROCZYSTE OTWARCIE TARGÓW POLAGRA-PREMIERY
Pierwszego dnia Targów w godz. 12.00-13.00 w Alei Lipowej odbędzie się uroczyste otwarcia Targów. Wydarzenie to zostanie połączone z galą wręczenia nagród: Złotych Medali Międzynarodowych Targów Poznańskich i nagród Acanthus Aureus.
18 stycznia 2018 r., Aleja Lipowa, scena, godz. 12.00.

BŁĘDY KRYTYCZNE - TAK SPRZEDAŻ TRACI ZYSK
Proces sprzedaży to ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań. To również dokładna analiza pełnego procesu oraz ocena błędów popełnianych na poszczególnych jego etapach. W jaki sposób je zidentyfikować? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć podczas wystąpienia, które poprowadzi Rafała Błachowski pt. „Błędy krytyczne - tak sprzedaż traci zysk”. To autorski model będący rezultatem doświadczeń z kilkunastu lat aktywnej sprzedaży oraz prowadzonych szkoleń sprzedażowo-negocjacyjnych. Model „Błędów krytycznych” odwraca najbardziej popularny schemat patrzenia na proces sprzedaży polegający na ciągłym szukaniu nowych rozwiązań. W tym modelu sprawdzanie nowych rozwiązań oczywiście jest istotne, ale klucz to dokładna analiza pełnego procesu oraz identyfikacja błędów popełnianych na poszczególnych jego etapach. Każda firma posiada niewykorzystane zasoby, których w natłoku codziennych zadań się nie dostrzega. A błędy krytyczne powodujące największą utratę zysków, są powtarzalne i popełniane w różnych branżach. Jakie są błędy krytyczne i gdzie ich szukać w swojej firmie? Jakie są narzędzia do ich identyfikacji i naprawy? Jak wzmacniać sprzedaż w oparciu o istniejące zasoby i najmocniejsze strony firmy? Przyjdź na spotkanie i spójrz na swój biznes z innej perspektywy. Wysłuchaj case study i doświadcz, jak i gdzie sprzedaż traci zysk.
19 stycznia 2018 r., paw. 3A, sala wykładowa, godz. 12.00.

FORUM PRODUCENTÓW ZBÓŻ I KUKURYDZY
Wzorem lat ubiegłych Targom "Polagra-Premiery" towarzyszyć będzie Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy. Podczas spotkania zostaną poruszone tematy ograniczenia wpływu niekorzystnych warunków pogodowych na koszty i efektywność produkcji rolniczej, wykorzystania potencjału produkcyjnego polskiego rolnictwa efektywnego gospodarowana, nowych metod uprawy konserwującej w zbożach, kukurydzy i bobowatych. Uczestnicy spotkania znajda odpowiedź na pytanie, jak zahamować wypieranie polskich producentów zbóż i kukurydzy z najdogodniejszych rynków zbytu. Cześć wystąpień zostanie poświęcona również erze cyberrolnictwa oraz 20-letniej  działalności Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych w służbie polskiego rolnictwa.
19 stycznia 2018 r., paw. 4 sala wykładowa, godz. 13.00.

DYSKUSJE PRZY KAWIE NA STOISKU TOP AGRAR POLSKA
Top agrar Polska zaprasza wszystkich zwiedzających na stoisko w hali nr 5. Redakcja zaprezentuje nowe publikacje, przedstawi aktualną ofertę planowanych eventów, seminariów i warsztatów. Redaktorzy będą czekać na wszystkich, którzy chcą porozmawiać i wymienić opinie. Dyskusje przy kawie o polskim rolnictwie dla profesjonalistów odbędą się szczególnie pierwszego dnia Targów, 18.01.2018 roku. W piątek, 19.01.2018 roku o godz. 12.30 w Alei Lipowej redakcja zaprasza na spotkanie z vlogerami i blogerami rolniczymi pod hasłem: „Filmy w internecie pasją młodych rolników”. Podczas spotkania odbędzie się też rozstrzygnięcie konkursu „Kręć fajną Wieś”. W sobotę o godz. 12.30 również w Alei Lipowej top agrar Polska razem z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu organizuje spotkanie dla wszystkich, którzy chcą poznać opinię rolników o ciągnikach. Prezentowane będą wyniki ankiet NBOR - Niezależnego Badania Opinii Rolników na temat sprzętu rolniczego. W programie wydarzeń przewidziane są też liczne konkursy z nagrodami.
19 stycznia 2018 r., Aleja Lipowa, godz. 12.30, 20 stycznia 2018 r., Aleja Lipowa, godz. 12.30.

XII FORUM PRODUCENTÓW RZEPAKU I ROŚLIN BIAŁKOWYCH
Przedstawiciele branży rolniczej, którzy odwiedzą Targi będą mogli poszerzyć wiedzę i kwalifikację podczas licznych wydarzeń towarzyszących imprezie. Intersująco zapowiada się XII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, które od lat odbywa się właśnie w Poznaniu. Cyklowi paneli towarzyszyć będzie problematyka produkcji białka roślinnego w Polsce.
19 stycznia 2018 r., sala niebieska, godz. 11.00.
 
DZIEŃ HODOWLANY Z INSTYTUTEM ZOOTECHNIKI PIB KRAKÓW
Instytut Zootechniki PIB Kraków zaprasza na Dzień Hodowlany, który odbędzie się podczas Targów. W programie m.in.: wykład na temat nowoczesnych systemów zarządzania hodowlą bydła mlecznego, nowych metod oceny wartości użytkowej i hodowlanej bydła ras mięsnych, produkcji jaj i mięsa wysokiej jakości, naukowych i praktycznych aspektów hodowli świń ras krajowych.
20 stycznia 2018 r., paw. 3A, sala wykładowa. 

PERSPEKTYWY DLA POLSKIEGO ROLNICTWA
Polskie rolnictwo kryje w sobie olbrzymi potencjał. Jego rozwój zależy jednak od wielu działań, które zostaną podjęte w kolejnych latach. Właśnie tej tematyce zostanie poświęcona konferencja organizowana przez Krajową Radę Izb Rolnych oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą. Merytoryczny program konferencji skupi się na dwóch niezwykle ważnych dla przyszłości polskiego sektora rolno-spożywczego kwestiach. Aktualnym stanie
i perspektywach dalszego rozwoju polskiego sektora rolno-spożywczego, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa oraz dyskusji nad kształtem Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej po 2020 roku. Głównym celem konferencji będzie przedstawienie problemów i wyzwań rozwojowych stojących przed polskim sektorem rolno-żywnościowym w gwałtownie zmieniających się uwarunkowaniach międzynarodowych i globalnym otoczeniu oraz zaprezentowanie głównych nurtów trwającej już kilka lat dyskusji nad pożądanymi kierunkami zmian WPR na kolejny okres programowania, ze szczególnym uwzględnieniem komunikatu Komisji Europejskiej z 29 listopada 2017 roku oraz kalendarzem dalszych prac.
20 stycznia 2018 r., paw. 4, sala wykładowa, godz. 13.30.

STREFA PRECYZYJNEGO ROLNICTWA
Inwestycje w nowe technologie bardzo się opłacają. Tym bardziej, że w rolnictwie coraz większe znaczenie odgrywają specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria czy nowatorskie rozwiązania informatyczne. Podczas Targów zaprezentowane zostaną nowe technologie zostaną zaprezentowane w STREFIE PRECYZYJNEGO ROLNICTWA. Idea strefy polega na przybliżeniu odwiedzającym praktycznych rozwiązań
z zakresu nowych technologii.
18-21 stycznia 2018 r. paw. 3A.

STREFA NOWOCZESNEJ GOSPODYNI
Organizacja wydarzeń, które cieszą się popularnością podczas Targów, stała się już tradycją. Jednym z nim jest STREFA NOWOCZESNEJ GOSPODYNI dedykowana paniom, które wraz ze swoimi rodzinami przyjadą do Poznania. Zwiedzanie ekspozycji wystawienniczej płeć piękna urozmaici sobie miło spędzonym czasem w specjalnie wydzielonej przestrzeni, do której dostęp otwarty będzie tylko dla kobiet. Jakie atrakcje czekają na nowoczesne gospodynie? Odpoczynek w przyjemnej atmosferze, aromatyczne, ciepłe napoje oraz liczne warsztaty. Współorganizatorem Strefy jest magazyn Gospodyni. Zapraszamy do paw. 7.

19-21 stycznia 2018 r., paw. 7

STREFA PRODUKTU REGIONALNEGO  
Miłośnicy tradycyjnej, polskiej żywności przyrządzanej według dawnych receptur, którzy cenią produkty pochodzące od lokalnych dostawców, zapraszamy do odwiedzenia STREFY PRODUKTU REGIONALNEGO zlokalizowanej w pawilonie 7. Będzie tam można zapoznać się z kulinarnymi rarytasami i żywnością certyfikowaną oraz kupić produkty przygotowane przez małe rodzinne manufaktury, które szykują specjały
z produktów dostarczanych przez lokalnych rolników, jak: wina ekologiczne, konfitury, herbaty naturalne czy miody.
19-21 stycznia 2018 r., paw. 7.

TARPAN HONKER NA TARGACH POLAGRA-PREMIERY
W 2018 roku przypada rocznica uruchomienia produkcji w FSR „Polmo” modelu TARPAN HONKER, który prócz zastosowania w wojsku i służbach państwowych dobrze sprawował się też w rolnictwie. Muzeum Narodowe Rolnictwa w Szreniawie przygotuje ekspozycję poświęconą historii tego właśnie samochodu, który dziś postrzegany jest jako atrakcyjny youngtimer i obiekt nieszablonowego hobby. Ekspozycja obejmie
aż 6 HONKERÓW pochodzących z kolekcji MNR oraz od zaprzyjaźnionych kolekcjonerów.
18-21 stycznia 2018 r., pawilon 3.

STREFA JUNIORA
Targi gromadzące w jednym miejscu i czasie szeroką ofertę maszyn rolniczych to prawdziwa gratka dla szerokiej publiczności i wspaniała zabawa dla rodzin z dziećmi. Najmłodsi uczestnicy Targów z bliska będą mogą przyjrzeć się poszczególnym modelom maszyn i urządzeń rolniczych. W STREFIE JUNIORA znajdować się będzie też plac zabaw. Dla dzieci przewidziany jest również cykl warsztatów i animacji.
19-21 stycznia 2018 r., paw. 7,  godziny otwarcia ekspozycji.

100-LECIE JOHN DEERE
John Deere będzie świętować 100-lecie na Targach. Amerykański producent zaprezentuje wiele nowości. Wśród nich: największy model ciągnika 9620RX oraz nową prasę zmiennokomorową. Do tego zwiedzający będą mogli porównać najnowsze modele ciągników, w tym potężny 9RX, potocznie nazywany REX z najstarszymi modelami z pierwszych lat produkcji.
18-21 stycznia 2018 r., paw. 5,  godziny otwarcia ekspozycji.

(fp)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma WYDAWNICTWO FAKTYPILSKIE.PL Mariusz Szalbierz, ul. 4 Stycznia 72, 89-340 Białośliwie, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez WYDAWNICTWO FAKTYPILSKIE.PL Mariusz Szalbierz, ul. 4 Stycznia 72, 89-340 Białośliwie i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone