Zamknij
REKLAMA

Starostwo nagrodzone za doskonałą obsługę

12:25, 12.10.2017 | Starostwo Powiatowe w Pile
REKLAMA
Skomentuj
Starosta Eligiusz Komarowski i Patrycja Wojtasik, która na co dzień obsługuje mieszkańców w biurze

Biuro Obsługi Mieszkańców, parking dla interesantów, elastyczne godziny otwarcia, miejsca dla matek z dziećmi, a przede wszystkim poprawa sprawności pracy - to tylko część działań, które w ostatnich miesiącach podjęto w Starostwie Powiatowym w Pile.

Wszystko po to, aby jak najlepiej służyć obywatelom i świadczyć im usługi na najwyższym poziomie. To m.in. te argumenty wpłynęły na uhonorowanie starostwa zaszczytnym tytułem "Przyjazny Urząd 2017". Takie wyróżnienie spotkało tylko dwa starostwa w Polsce!

- Dziękuję szanownej kapitule za podjęcie takiego werdyktu. To osiągnięcie jest efektem ciężkiej pracy wszystkich osób zatrudnionych w starostwie. Możemy być zadowoleni, że nasz urząd jest postrzegany coraz przychylniej i życzliwiej. To motywuje nas do dalszej pracy. Bezustannie czynimy wiele udogodnień, żeby osoby przybywające do naszego urzędu czuły się w nim swobodnie. Osobiście staram się znaleźć czas dla każdego, kto chce ze mną porozmawiać - zarówno w cztery oczy, jak i za pomocą mediów społecznościowych. Myślę, że coraz lepiej widać, jak blisko społeczeństwa jesteśmy – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Znak jakości "Przyjazny Urząd", przyznawany przez Instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości w Katowicach, otrzymują najbardziej innowacyjne, nowoczesne i skierowane w stronę klienta jednostki sektora publicznego w Polsce. Kapitułę tworzyli m.in. pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, czy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Ocena merytoryczna aplikacji przebiegała dwuetapowo. Najpierw, niezależnie od siebie, dokonywali jej dwaj członkowie kapituły. Następnie wnioski zakwalifikowane do drugiej tury były jeszcze dodatkowo weryfikowane.

Starostwo Powiatowe w Pile otrzymało tytuł na 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia na kolejny rok w ramach następnej procedury konkursowej.

"W Polsce panuje przekonanie, że jakość usług świadczonych przez organy administracji publicznej nie stoi na wysokim poziomie. Państwa wynik w konkursie, jak i będące jego podstawą działania na rzecz doskonalenia jakości obsługi klienta, przeczą tej tezie. Serdecznie gratuluję uzyskania certyfikatu" – napisał w okolicznościowym liście do starosty Piotr Celej, prezes zarządu Instytutu Zarządzania i Rozwoju Jakości.

W przeszłości certyfikat "Przyjazny Urząd" przyznano m.in. Wielkopolskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Poznaniu, Lubuskiemu Urzędowi Wojewódzkiemu w Gorzowie Wielkopolskim, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Mazowieckiego, Urzędowi Miasta Rzeszowa i Urzędowi Miasta Gdyni.

(Starostwo Powiatowe w Pile)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

mieszkańcy powiatumieszkańcy powiatu

15 3

Za tę nagrodę w tym roku trzeba było zapłacić 4 797,00 zł. Tak więc szczycenie się, że jest się jednym z dwóch starostw, które wyrzuca pieniądze w błoto jest obrazą podatników. Artykuł uważam za żenującą manipulację mieszkańców. Czekamy na efekty ciężkiej pracy panie Komarowski a nie focie za płatne patronaty, nagrody itd. 12:54, 12.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehehe

1 9

a ile kosztowało Godło TERAZ POLSKA? Może POchwalisz się? 15:25, 12.10.2017


czytelnikczytelnik

8 1

Oceniający nie widzieli starostwa w Pile nawet na oczy. Artykuł pisze o tym wprost: "Ocena merytoryczna aplikacji przebiegała dwuetapowo. Najpierw, niezależnie od siebie, dokonywali jej dwaj członkowie kapituły. Następnie wnioski zakwalifikowane do drugiej tury były jeszcze dodatkowo weryfikowane". Ot i cała prawda o nagrodzie za pieniądze 07:39, 16.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2018