REKLAMA

Uczcili pomordowanych w Górach Wysockich

15:45, 19.10.2017 | mcz
REKLAMA
Skomentuj

17 października - dokładnie w 78. rocznicę mordu mieszkańców miasta i gminy Wysoka w Górach Wysockich - odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary II wojny światowej

Hołd poległym oddali zarówno przedstawiciele władz miasta i gminy Wysoka burmistrz Marek Madej i przewodniczący rady Henryk Stańczyk, radni, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie miejscowych szkół, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz parafianie.

W intencji poległych w auli gimnazjum w Wysokiej odbyła się msza święta, którą odprawił proboszcz miejscowej parafii ks. Paweł Zalewski. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości mieli okazję m.in. wysłuchać prelekcji ucznia III kl. gimnazjum Karola Dziamary, nawiązującej do tych trudnych i bolesnych dla mieszkańców gminy wydarzeń historycznych. Zaprezentowana została również wystawa tematyczna pn. „Wysoka wczoraj i dziś”. Wystawiono też do wglądu kroniki parafialne, urzędowe i szkolne.

Uczestnicy uroczystości udali się również na cmentarz parafialny, gdzie odbył się apel poległych. Delegacje złożyły również pod pomnikiem pomordowanych symboliczne wiązanki kwiatów.

 

(mcz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktypilskie.pl | Prawa zastrzeżone | 2017